Koltuk Modeline Göre Halı Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Bazen mekanlarımızda düzenlemeler yapmak bizlere iyi gelmektedir. Bundan sonra kumaşı solmuş koltuğu yenilemek veya televizyon konsoluna yeni bir soluk getirmek salonlarda ferah bir görünüm sağlayacaktır.

Muhtemelen de yeri saran gerek ısınma gerek görsellik için oldukça fazla fayda sağlayan halınızı yenileme vaktinin gelmiş olduğunu biliyorsunuzdur. Tam bu noktada halı seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken değerli bir mevzu halının en büyük tamamlayıcı unsurlarından biri olan, koltuklar ile olan ahengidir.

koltuğa göre halı seçimi

Gri Koltuk Takımına Ne Renk Halı Seçilmeli?

Koltuk ve ve halı uyumu salonunuzun ne şekilde gözüktüğünü yansıtır. Düşlediğinizden bile oldukça etkileyici olabiliyor. Gri koltuk, ve halı uyumu oluşturmak istediğiniz takdirde halınızı seçerken koltuk ile çeşitli bir tonda gri tercih edebilirsiniz. Ayrıca bir farklı tüyo ise koltuklarınızdaki kırlentler ile halınızı aynı renkler arasında tercih etmeniz olabilir.

Krem Koltuklara Ne Renk Halı Uygun Olur?

Halı tercihi sırasında koltuk renginizi göz ardı etmemeyi unutmamanız gerekliliğini dile getirdikten hemen sonra bu hususta taktiklerimize hız kesmeden devam edebiliriz.

Zihninizde yer etmesi gereken bir farklı tüyo ise şayet koltuğun krem rengi gibi daha soft bir tonda ise bu hususta halınızda bulunan desenlerin renk tonlarının krem olmasına dikkat edebilirsiniz. Böyle krem tonlarında desenleri bulunan bir çok tür halı seçeneği bulabilirsiniz.

koltuğa göre halı seçimleri örnek

Bordo Koltuklara Hangi Renk Halı Kullanılmalıdır?

Evinizde bordo gibi görkemli bir renkte koltuk mevcut ise ona göre tarzda bir halı seçmeniz gerekecektir. Diğer türlü salonunuzun mevcut görünümü baskın bir hal alabilir ve ayrıca salon olduğundan çok daha dar görünebilir.

Bordo veya kiremit rengi koltuk ile halı arasında ki uyum tutturmak istediğinizde karşıt renkleri seçebileceğinizi aklınızda tutabilirsiniz. Bahsetmek üzere olduğumuz koyu renkli bu koltukları krem veya bej gibi açık tondaki renkli halılar ile uyumlu hale getirebilirsiniz.

Lacivert Koltuk Takımına Uygun Halı Nasıl Seçilir?

Koltuğa bakılarak şekillenen halı tercihi hususundaki taktiklerimize lacivert koltuk grubuna uyarlı halı hakkında çeşitli fikirler sunarak hız kesmeden devam edebiliriz. Yine bordo renk koltuklar için tavsiyede bulunduğumuz gibi lacivert koltuk takımınız mevcut ise karşıt renklerini yakalayabilirsiniz.

Bununla birlikte koltuğun yapısıyla halınınkinin birbirlerine uyumlu olması gerekliliğini unutmamanız gerekecektir. örnek vermek gerekirse deri koltuğunuz mevcut ise yünlü halı bir miktar alakasız görünebilir ancak aynı yaklaşımla daha düz bir dokuya sahip halı tercih ettiğiniz takdirde görüntü daha iyi bir hale bürünecektir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir