Kilo Almadan Tüketebileceğiniz Abur Cuburlar

Ne kadar zararlı olduğu ve kilo aldırdığı bilinse de abur cubur, insanların yemekten vazgeçemediği besinlerin başında geliyor. Öyle ki doktorlar tarafından yasaklansa bile gizli saklı bir şekilde tüketilmeye devam ediliyor. Özellikle kilo vermek isteyip de abur cubur alışkanlığından vazgeçmekte zorlanan kadınlar, beslenmelerinin en çok bu kısmında zorluk çekiyorlar. Fakat bazı abur cuburların kilo aldırmadığı ve diğerleri gibi zararlı olmadığı için rahatlıkla tüketilmesi de mümkün.

bitter

bitter

Sağlık ve Diyet Açısından Faydalı Abur Cuburlar

Ceviz: Çoğu insan öyle görmese de abur cubur sınıfına giren ve çok faydalı bir besin olan ceviz, içerisinde bolca bulunan Omega-3 sayesinde başta zekâ gelişimini ve hafızayı destekler. Ayrıca tok tutucu ve enerji verici bir özelliği olduğu için hem kilo aldırmaz, hem de iştahı bir süreliğine keser. Kilo verme konusundaki en faydalı özelliği ise, yağ yakıcı olması ve metabolizmayı hızlandırmasıdır.

Fıstık, fındık ve kuru üzüm karışımı: Bu karışımın içerisinde bolca demir bulunur. Bu yüzden oldukça besleyicidir. Ayrıca metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakılmasını sağlar.

ceviz

ceviz

Süt ve bitter çikolata: Çikolata, özellikle kadınların vazgeçemedikleri bir abur cubur çeşididir. Fakat diyet döneminde kilo alınmasına en çok sebep olan yiyeceklerden biri olduğu için, tüketimini sonlandırmak veya azaltmak oldukça zordur. Fakat bitter çikolata ile süt birlikte tüketildiğinde metabolizma hızlanır ve kilo vermek kolaylaşır. Fakat çok fazla miktarda çikolata tüketmemek şartı ile.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir