Mikro Jel Kaynak Nedir, Uzun Süre Kullanılabilir mi?

Kaynak, farklı metotlar uygulanarak yapılan bir saç uzatma ve dolgunlaştırma işlemidir. Mikro jel kaynak metodu da en sık uygulanan saç kaynak yöntemlerinden birisidir. İtalya’da bu metot “cold fusion” olarak bilinir. Mikro kaynakta kaynak saçlar mevcut saça şeffaf bir jel yapıştırıcı ile ilave edilir.

Mikro Jel Kaynak Ne Kadar Kullanılır?

Bu kaynak yöntemi çok fazla tercih edilmesine rağmen kuaförler tarafından tavsiye edilmeyen bir kaynak yöntemidir. Uzun süre kullanılabilir mi? Maalesef bu kaynak yöntemi uzun süre kullanılmaz. Uygulama sonrası çok fazla sorun çıkartmayan yöntemde zamanla beyazlama ve dökülme sorunları ortaya çıkabilir. Bu nedenle uygulamadan bir süre sonra yeniden kaynak ihtiyacı duymanıza neden olacaktır.

mikro jel saç kaynak

mikro jel saç kaynak

Birçok kuaför saçlarına mikro jel yöntemi ile kaynak yaptırmayı talep eden müşterilerine bu konuda bilgi verdikten sonra istemeleri halinde bu yöntemi uygular. Yani mikro jel kaynakta garanti vermek zordur. Hangi kaynak yönteminin seçileceğini kuaförle birlikte karar vermek uygulama sonrası ortaya çıkması olası sorunların önöne geçmekte yardımcı olur. Bu nedenle kuaförünüz mikro jel yöntemini tavsiye etmiyorsa bu uyarıyı dikkate almalısınız.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir