Saç Kaynak Yöntemleri

Uzamayan veya küsen saçları, uzun göstermek ya da dolgulu olmasını sağlamak için kullanılan saç kaynak yöntemi en çok tercih edilen olarak ilk sırada yer alıyor. Kaynak saç içeriğinde bulunan teknikler arasında boncuk saç kaynak önemli bir yere sahiptir.

boncuk saç kaynak

boncuk saç kaynak

Günümüzde birçok dünya yıldızlarının kullandığı bir yöntem olması ile talepleri bir kez daha arttırmayı başarıyor. Boncuk saç kaynağı, saç kökünün diplerine hafif metallerin iki saçı birbirine bağlamak için kullanılması ile işlem gerçekleşir. 3 ay kullanım süresi olan bu kaynak yöntemi, kesinlikle uzman ellerle yapılmalı, işlem süresi dikkatle izlenmelidir.

boncuk saç kaynak

boncuk saç kaynak

Daha çok gür ve kalın saçlar için tercih edilen boncuk kaynak, ince saçlarda kötü bir görünüm sergileyerek işlemin başarısız olmasına neden olabilir.

Boncuk Kaynak Bakımı

Bu yöntemdeki yapılan saç kaynak bakımı herkesin bildiğinin aksine saç dökülmesine sebebiyet vermez. Günlük olarak dökülen saçların metallere sıkışması sonucu karışık bir görünüm oluşmasına neden olur.

boncuk saç kaynak

boncuk saç kaynak

 

Bunu için ise aylık düzenli olarak kuaförünüze gidip bakımınızı yaptırmalısınız. Bunun dışında kendi bakım yağlarınızı ve maskelerinizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir