Klasik Yemek Odası Takımları

İlham veren yemek odası dekorasyon önerilerinin başında klasik model yemek odaları gelmektedir. İşlemeli ve kabartmalı mobilya tasarımlarının ışıltılı kadife kumaşlar ile bütünleştiği bu takımlar, insanı kendi evinde resmen zamanlar arası seyahate götürmektedir.

Fakat klasik tarz yemek odası takımları diğer yemek odası takımlarına nazaran daha iri ve geniş mobilyalardan yapıldığı için çok alan işgal etmektedir. Demek istediğimiz şu ki bu tarz bir yemek odası için oldukça geniş bir salona veya geniş bir odaya gereksinim duymanız muhtemel.

klasik yemek odası takımları

Klasikliğin rengi bej

Avrupa yıllarının en görkemli ve aydınlık dönemi olan Rönesans döneminden kalan görsellere baktığınızda iri yemek masalarında oluşturulan varlıklı şölen sofralarını görürsünüz. Rastgele bir saraya girdiğinizde de benzer şekilde hayret edilesi büyüklükte masalar ve onlarca koltuk ile iri yemek odası mobilyaları var.

Bu klasik tarz o dönemlerin önde gelen temsilci mobilya takımlarının tümü krem rengi ve bej rengi olarak gözlemlenir. O zamanlardan bu yana klasik tarz mobilyanın rengi de bu renk tonları arasında olmaktadır. Neredeyse bütün perde ve salon takımlarıyla rahatlıkla uyum sağlayan bu renkler arasında yemek odası takımları da seçmek oldukça kolay.

Hem klasik hem modern

çağdaş yemek masası modelleriyle klasik tarz kadife işlemeli iri sandalyelerin beraberliğinden elde edilen özgün tasarımlar da son dönemin en çok tercih edilen takımlarındandır. Bazısının ağır olduğu bazısının ise çağdaş ve sportif olduğu bu tasarımlar, iki tür içerisinde muhteşem bir denge sağlamaktadır.

Açılır özellikte çağdaş masalarla işleme detaylı sandalyeler, tahmin edilenden fazla dikkatleri üzerine toplayan bir görünüm sergiler. Istediğiniz türde büfe perdeler ile bütünleştirebileceğiniz bu seçenekleri çeşit renk gruplarından yararlanarak belirleyebilirsiniz.

Kruvaze perdelerin gölgesindeki şıklık

Klasik tarz yemek odası takımları en çok tercih edilen kruvaze modelindeki kadife perdelerle konbinlenir. Iri camları olan bir salonunuz mevcut ise ve bunun dışında bir yemek odanız yoksa eğer mutlaka pencerenin olduğu kısmı yemek odası olarak kullanmalısınız.

Koltukların bulunduğu yeri isteğinize göre kolay bir şekilde ışıklandırabilirsiniz fakat yemek bölümünde kahvaltılar için yeterince doğal ışık olması gereklidir. Bunun dışında açık renkli kadife perdelerle bütünleştireceğiniz zarif bir alan ile hem kendinizi hem de sevdiklerinizi saraylarda gibi sezinletebilirsiniz. Bu kadife perdeleri açık renk tonlarıyla ve çeşitli tüllerle harmanlamayı da unutmamalısınız.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir