Koltuğa Göre Halı Seçimi Nasıl Olmalı?

Bazen mekanlarımızda düzenlemeler yapmak bize iyi gelmektedir. Bundan sonra kumaşı solmuş koltuğu değiştirmek veya televizyon sehpasına kendin yap projesi ile yeni bir soluk getirmek salonlarda ferah bir görünüm sağlayacaktır. Belki da zeminini kaplayan gerek görsellik gerek ısınma adına oldukça fazla fayda sağlayan halınızı değiştirme zamanının geldiğini düşünüyorsundur. Tam bu noktada halı seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken oldukça değerli bir mevzu halının en büyük tamamlayıcı unsurlarından biri olan, koltuklar ile arasındaki uyumudur.

Gri Koltuk Takımına Ne Renk Halı Seçilmeli?

Koltuk ile halı arasında ki uyumu salonunun oldukça güzel göründüğünü düşlediğinizden bile oldukça etkileyici olabilir. Gri koltuk, ve halı uyumunu gerçekleştirmek istediğiniz takdirde halınızı seçerken koltuğunuzun ile bambaşka bir tonda gri tercih edebilirsiniz. Ayrıca bir farklı tüyo ise koltuklarınızdaki kırlentler ile halınızı aynı renkler arasında tercih etmeniz olabilir.

Krem Koltuklara Ne Renk Halı Seçilmeli?

Halı tercihi sırasında koltuk renginizi göz ardı etmemeyi unutmamanız gerekliliğini dile getirdikten hemen sonra bu hususta taktiklerimize hız kesmeden devam edebiliriz. Zihninizde yer etmesi gereken bir farklı tüyo ise şayet koltuğunuzun krem rengi gibi daha soft bir tonda ise bu hususta halınızda bulunan desenlerin renk tonlarının krem olma durumuna dikkat edebilirsiniz. Bu yolla krem tonlarında desenleri bulunan bir çok tür halı seçeneği bulabilirsiniz

Bordo Koltuklara Ne Renk Halı Seçilmeli?

Evinizde bordo gibi görkemli bir renkte koltuk mevcut ise ona uyumlu tarzda bir halı seçmeniz gerekecektir Diğer türlü salonunuzun mevcut görünümü baskın bir hal alabilir ve ayrıca salon olması sebebiyle dar görünebilir. Bordo veya kiremit rengi koltuk ile halı arasında ki uyumu tutturmak istediğinizde karşıt renkleri seçebileceğinizi aklınızda tutabilirsiniz. Bahsetmek üzere olduğumuz koyu renkli bu koltukları krem veya bej gibi açık renk halılar ile uyumlu hale getirebilirsiniz

Lacivert Koltuk Takımına Uygun Halı Nasıl Seçilir?

Koltuğa bakılarak şekillenen halı tercihi konusundaki taktiklerimize lacivert koltuk takımına uyumlu halı hakkında çeşitli fikirler sunarak hız kesmeden devam edebiliriz. Yine bordo renk koltuklar için tavsiyede bulunduğumuz gibi lacivert koltukların mevcut ise de karşıt renklerini yakalayabilirsiniz Bununla birlikte koltuğunun dokusu ile halınınkinin kendi içinde uyumlu olması gerekliliğini unutmamanız gerekecektir. örnek vermek gerekirse deri koltuğunuzun mevcut ise yünlü bir halı bir miktar alakasız görünebilir ancak aynı yaklaşımla daha düz bir dokuya sahip halı tercih ettiğiniz takdirde görüntü daha iyi bir hale bürünecektir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir