Tablo Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sanatsallığı dekoratiflikle bütünleştiren bir tablo, duvar dekorasyon ürünlerinin oldukça değerli unsurunu oluşturmaktadır. Bu sebeple bir tablo seçimi yaparken bir çok unsur dikkate alınmalıdır.

Renk Faktörü

Bu unsurlardan biri olan renk etkeni, tablo tercihte de genellikle hepinizin dikkat kesildiği bir alternatiftir. Bu alternatif her vakit aklımıza önce gelen seçeneklerden birisidir. Fakat bu hususta bilinçsizce hareket etmek, maalesef ki, yarardan çok ziyan karşılanmaktadır.

Renk tercihte de dikkat edilmesi gereken oldukça değerli bir husus var. Bu da tercih edilecek dekoratif tablo aracılığı ile ortamda vurgulanmak istenen etkidir. Ev dekorasyon tavsiyeleri analizlerinde en sık konuşulan mevzuların başında renk tercihi gelmektedir. Renkler, düzenlemek istediğiniz ortamda vermek istediğiniz enerjinin ilk kademesini belirlemektir.

Duvar aksesuarları olarak dilerseniz kanvas tablo dilerseniz rölyef tablo kullanabilmeniz mümkün. Fakat asıl üzerinde durulması gereken mevzu tabloda yer alan renklerdir. İstediğiniz renk grubunu seçerken ilk olarak dikkat edilmesi gereken, mekanlarda ortaya koyacakları etkiler olması gereklidir.

Duvar dekorasyon tasarımında tercih edilecek duvar tabloları iyi bir inceleme ile kararlaştırılmalıdır. Tablo ve tercih edilecek ortamda barındırdıkları renkler bakımından değerlendirmeye alınmalıdır. Tabloda tercih edilen renklerin ortamın renklerine nazaran baskın bir tür onu dikkat çekici yapacaktır. Tam bu noktada başka eşyaların kısmen gölgede kalabileceğini unutmamalıyız.

Enerji Faktörü

Yaşam alanları için en iyi dekorasyon ürünleri tercihi üzerinde çalışılırken önemsenecek başka bir mevzu da mekana sunulmuş olan enerjidir. Enerji etkeni, renk etmenlerinden oldukça değerli bir etkiye sahip olsa da bu çoğu şahıs doğrulusunda maalesef ki pek de önem arz etmemektedir.

Zen ve Feng Shui felsefesine göre evrende bulunan her şeyin enerjisi vardır.

Dekorasyondaki enerji tesiri incelenirken Feng Shui ve Zen felsefelerinden faydalanmak mümkün. Bu yolla eviniz için ideal tablo tercihi hususunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sonuçta;tablo seçerken sanatsal ve resim bakımından varlıklı ve ahenkli dekoratif tablolar kullanmanız gerekir. Bu fikir ile temin ettiğiniz dekorasyon ürünleri yaşam alanlarınızın aurasını düzene sokacaktır.

Tercih edeceğiniz sanatsal tablolar, şahsi tercihlerinizi öne çıkaracak ve sizi kalkındıracaktır. Ek olarak, bulunmuş olduğunuz mekânlara soluk aldırıp yaşam alanlarınızın sizlerle beraber yeşermesini sağlayacaktır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir