Küçük Ofis Dekorasyon Önerileri

Minik bürolarda bazı kısımları kullanaraktan hem zarif hem de fonksiyonel bir dekorasyon tarzı oluşturmanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Minik alanlar, doğru mobilya çeşitleri kullanıldığında olduğu halden daha geniş görünebilir ve fonksiyonel kullanışlı. Duvar renkleri ve zemin ekipmanları derinlik ve zıtlık bütünlüğü oluşturabilmek için oldukça önemli. Kolonlarda ya da seçmiş olduğunuz bir duvarda iddialı renk tercih edebilirsiniz.

küçük ofis dekorasyon fikirleri

örnek vermek gerekirse, bir duvarınızı borda ya da yeşil yaparak ofis tasarımını canlandırabilirsiniz. şayet renk tercihinde karar veremiyorsanız, 60-30-10 kuralını kullanabilirsiniz; bu kurala yönelik duvarlarınıza uyarladığınız ana renk mekanın tahminen %60’ını kapsamalı. İkinci renk tercihinde ise iddialı olabilirsiniz ve bu rengi, ofisinin %30’unda uygulayabilirsiniz. Geriye kalan %10’luk bölümse her iki ana renge uyacak renklerden oluşmuş olmalıdır ve bu renk büronun oldukça fazla minik bir bölümünde görünmelidir. Bu rengi bir kolon bölmesi ya da oldukça fazla küçük duvarlarda tercih edebilirsiniz.

Boş duvarlarınızda renkli ve geniş tablolara yer verme, bölümü fazla geniş yansıtacaktır. Dekorasyon tarzına uygun şekilde modern ya da geleneksel tablolar tercih edebilirsiniz. Birkaç dikkat çekici tabloyu düzenli olaraktan meydana getirdiğiniz bir kolaj oluşturmak, hem iş yerlerinize enerji sağlayacak hem de oldukça fazla şık bir tasarım oluşturmanıza destek olabilir.

küçük ofis dekorasyon önerileri

Ne Tür Mobilyalar Kullanmalıyız ?

Yüksek ayaklı mobilya çeşitleri kullanmak minik ofis tasarımında çok önemli. Bu tarz mobilya çeşitleri, serin bir tasarım meydana getirerek ortamın daha geniş görünmesini sağlayacaktır. Bunun dışında iş masasının üzerinde yeterli olduğunu düşündüğü kadarı ile az sayıda eşya bulundurmalısınız. Halihazırda eşyalarını ise kapağı bulunan eşyalarda ya da sepetlerde muhafaza etmek, küçük bölgelerde oluşan düzensiz görünümün çözümü olacaktır.

İş bölümünde bitki kullanımı alana otantik bir his ve renk katacaktır. Hem de büroda bitki uygulamanın konsantre olma üzerinde bir çok pozitif etkisi olabileceği tanınan bir olgudur. Ofisinizi daha canlı hale dönüştürmede etkili olacak kapalı ortam bitkilerini kullanabilir ve ofisinizin kısımlarına konumlandırabilirsin.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir