Modern Ev Dekorasyonları

Modern iç dekorasyon son zamanların favorilerinden birisidir. Vakitsiz, serin, sade, temiz bir bölgeye dahil olmak isteyen kişiler, çareyi modern dekorasyonlarda bulmaktadır. Gözü yormayacak, rahat ancak en az o kadar da estetiksel dekorasyon oluşturmaya yönelik birkaç ipucu işinizi pratik bir hale getirecektir.

modern ev dekorasyon önerileri

Evin Antresini Yabana Atmayın

Modern iç dekorasyon uyarlarken yalnızca odaları değerlendirmek kusur hissiyatına maruz bırakır. Bu sebeple daima evinizin veya ofisinizin giriş kısmından başlamalısınız. Antrenizde minik ışıklandırma düzenekleri, canlı renklerden oluşan zemin döşemeleri, birkaç tane çağdaş tablo veya ayna ile güzel bir ortam oluşturabilirsiniz.

Kapı Tercihinizi İyi Yapın

İç mimari programları içerisinde popüler olan kapı seçenekleri, evinizin genel olarak tarzını farklılaştırmada oldukça başarılı bir unsurdur. Daha çağdaş ve fonksiyonel ev dekorasyonlarında kapılarınızı yenileyerek işe koyulabilirsiniz. Sürgülü kapılar dekorasyonu farklılaştıran, evinizin daha işlevsel bulunmasını sağlayan değişikliklerden birisidir. Renk olaraktan ise açık tonlar oldukça önemlidir. Modern dekorasyon konseptinde pencere ve kapı renginin açık halde bulunması genel olarak atmosferi olumlu yönde etkileyebiliyor.

Modern Yaşamın Rahatlık Dengesini Kurun

Modern ev dekorasyonu rahatlıktan taviz verme manasına gelmemektedir. çevrimiçi iç mimarlık emsallerini gözden geçirdiğinizde renklerin, eşya tercihlerinin çok daha ötesinde dekorasyonun konforu çağrıştırdığını göreceksiniz. Bu sebeple evlerinizde modern iç dekorasyon inşa ederken rahat mobilya çeşitleri olmasına özen gösterin.

modern ev dekorasyonu

Kontrast Renk Ahnegini Kullanın

Renk uyumuyla istenen neticeye ulaşabilmenin kolay olduğunu yansıtan mükemmel çalışmalar bulunmakta. Kontrast renk başka bir deyişle zıtlık her vakit işe yarayacaktır. Koyu tonlu duvarlara açık renk mobilya çeşitleri, açık duvarlarda ise dengeleyici tonlarda koyu renk kullanabilmeniz mümkün. Küçük ve karanlık bölgelerde koyu renk tonlarını kolay kolay uygulamayın veya ışıklandırma ve mobilya gibi diğer eşya araştırılmasında açık tonlardaki renkleri tercih ederek renk ahenki sağlayın.

Ahşap Ve Metalin Uyumundan Faydalanın

Gösterişli ve çağdaş iç dekorasyonlarda metal malzemelerin ahşap malzemeyle olan ahengi ilgi çekici bir şöhrete uygun. Oturma odası, yatak odası ve salon dekorasyonu sırasında bu ikilinin uyumundan faydalanabilirsiniz. Diğer yandan mutfak ve banyo gibi ortak alanların tasarımında da ahşabın metal ile olan uyumunu yaratabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir