Modern Vestiyer Modelleri

Vestiyerler evimizin antresinin dağılmasını engellemek ve mont, ayakkabı gibi eşyaların birlikte derli toplu görünmesini ayarlamak için olabildiğince uygundurlar. Kullanış seçimine ilişkin olarak çekmeceli, sürgülü, raflı ya da kapalı modeli bulunuyor. çağdaş vestiyerlerdeyse en sık kapalı modelleri kullanılıyor.

modern vestiyer modelleri

Modern Vestiyer Tasarımları

Bu dönemde modern vestiyer modellerinde sade seçenekleri sık sık görmek oldukça mümkün. Bunların nedeni ise vestiyer gibi geçmişte büyük ebatlı ev eşyalarının bundan sonra daha gösterişli seçeneklere evrilmesidir. Bunun dışında daralan yaşam kısımları ile daha fonksiyonel ve estetiksel vestiyerlere gereksinim fazlalaşmıştır.

Vestiyer renkleriyse çağdaş dizaynlarda olabildiğince yalın ve gösterişsiz şekilde tercih edilmektedir. Sıklıkla beyaz, siyah ya da pastel renk tonları, diğer tüm yapılarla ahenk sağlayacaktır ve göze batmayacaktır.

Bunun yanında evin girişinde ilk olarak dikkat çeken eşyalardan olması sebebiyle, daha soft ve canlı bir yapısı olan tahtanın vestiyerlerle oldukça fazla ahenkli olacağını ileri sürüyoruz. Özellikle küçük hacimli antrelerde köprü tipi vestiyerler olabildiğince az alan kapladıkları için daha estetiksel bir tercih olabiliyor.

Özel Tasarım Vestiyer Modelleri

Şayet evinizin antresi daha büyükse ve bu bölümü en fonksiyonel şekilde tercih etmek isterseniz eğer boylu boyunca uzanan vestiyerler olabildiğince zarif ve modern bir ambiyans sağlayacaktır.

Bir diğer zarif vestiyer çeşidiyse gömme aydınlatmalı vestiyerlerdir. Canlı bir ışık sayesinde ışıklandırılan bölmelere dekorasyon eşyaları yerleştirerek evinizin giriş kısmını çok daha dinamik tutabilirsiniz.

Dizayn vestiyer modeli adına da modüler formda olanları tercih etmek, alan bakımından en çok faydalanabileceğiniz modellerdendir. Bu bölmeleri yalnızca ayakkabı, mont gibi eşyaları yerleştirmek için değil, bununla birlikte saklama alanı gibi değerlendirebileceğiniz yüksek raflar da tasarlayabilirsiniz.

modern vestiyer modelleri örneği

Küçük Antreler için Vestiyer Modelleri

Minik antreler için geliştirilmiş bir çok ergonomik vestiyer modeli vardır. Hem de tüm bunların kurulumu da fazla basit. Kendinizin dahi kolay bir şekilde kurabileceğiniz bu model hem son derece kullanışlı hem de sade bir görselliğe sahiptir. Şayet eşyalarını muhafaza etmek ve tamamından faydalanabileceğin bir vestiyer edinmeyi planlıyorsan yarısı açık yarısı kapalı modeli de değerlendirebilirsiniz.

Yalnızca kapaklı bir vestiyer uyumsuz duracağı gibi estetiksel fonksiyonunu da kaybetmiş olur. Bu sebepledir ki ayakkabılık, askılık gibi bazı bölümleri açık şekilde bırakırsanız ev ile daha fazla tamamlanmış bir mobilya inşa etmiş olursunuz.

İlginç Vestiyer Tasarımları

Tabi ki vestiyer modelleri de mimarinin en değerli unsurlarından birisidir ve dizaynına büyük imkan sağlanmalıdır. Vestiyerlerinizi tek bir parça olacağına birkaç parçanın birleşimiyle oluşturmanın en büyük üstünlüğü ise dekorasyonlarda rahatlık sağlamasıdır. İstediğin vakit mobilya takımlarının konumunu bambaşka hale getirebilir, beğeninize yönelik tamamlayabilirsiniz.

Şayet dubleks bir evde yaşıyorsanız vestiyer olaraktan kullanabileceğiniz en çok tercih edilen ortam merdiven altlarıdır. Bu alana farklı vestiyer modeli tasarlamak oldukça fazla basit olabilir. Hem de olabildiğince büyük bir ardiye bölümü sağlamış olacaktır.

En Çok Kullanılan Vestiyer Modelleri ve Renkleri

En sık tercih edilen vestiyer seçenekleri içerisinde modüler ve büyük olan dolaplar gelmektedir. Hele ki geniş aileler adına olabildiğince doğru modelleri bundan sonra istediğiniz yerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Çağdaş askılıklar bir çok renk seçeneğiyle imal edildiği için gibi en sık beyaz ve yalın renkler arasında tercih edilmektedir.

Oturma bölümü ile vestiyerlerde geriye kalan ortam hem işlevsel olmasına büyük fayda sağlar hem de düz bir biçim oluşumunu engelleyerek çok daha dizayn bir eşya meydana çıkarır. Bu sebeple bir vestiyer seçerken oturma alanının evinizde hangi köşeye denk düştüğünü planlayarak, sizin için en çok tercih edilen seçeneğe şans verebilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir