Elbise Dolabı İçin Dekorasyon Önerileri

Giyinme odaları giysilerinizin muhafaza edilmesi ve bununla birlikte güzelce yerleştirilmesi adına kolay ve estetiksel bir ortamdır. Evinizin şekline yönelik bir alan, köşe ya da dolap içini bölümlere ayırabileceğin giyinme alanınızı dizayn ederken kreatif dekorasyon detaylarını da tercih edebilirsiniz. Gündelik seçimi pratikleştirirken bir taraftan da estetiksel önemini artırabileceğiniz tavsiyeler için makalemizi inceleyebilirsiniz.

elbise dolabı için dekorasyon fikirleri

İşlevsel Ada Kullanımı

Tezgah ya da masa şeklindeki adalar sıklıkla mutfak süslemelerinde önümüze çıkıyor olsa da fonksiyonel açıdan birçok bölgeye de konumlandırılabilirler. Odanızın atmosferini belirleyen, iş ortamı ve ardiye bölümünü fazlalaştıran ada modellerine giyinme odanızda ya da dolabınız için fırsat tanıyabilirsiniz.

Üstüne çanta, takı, kol düğmesi, ayakkabı, fular, kemer gibi sık kullandığınız ya da kombinleme sırasında beraber kullanacağınız trend eşyalarınızı konumlandırabilirsiniz. Aynı zamanda tezgahın alt bölümünde olan raflı bölmeleri de muhafaza ederken kutu içerisine koyduğun ve gözünüzün önünde olmadığı için inceleyemediğiniz trend eşyaları için tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda vücut kokularınızı da konumlandırabilirsiniz.

Tuvalet ve Makyaj Masası

Makyajınızı da tıpkı giysilerinizi giydiğiniz, denediğiniz aynı renk ve aynı havada bir aydınlatma altında uygulamaya ne dersiniz? Göz ardı etmemelisiniz ki makyaj da kombininizi bütünleştirecek bir unsurdur.

Bunun için takılarını, makyaj ürünlerinizi deodorantlarınızı, şahsi bakım malzemelerinizi de konumlandırabileceğiniz ve detayı çok daha iyi gözlemleyebileceğiniz bir wc ya da makyaj masası sizin için fonksiyonel olabilir.

Takı Duvarları

Düzgün bir şekilde dizilmez ve yerleştirilmez ise, takılarınız bozulabilir, birbiri arasında karışır ya da kopabilir. Bunların olmasını engellemek için bir duvarı ya da gardırop kapağını takı alanı olaraktan değerlendirebilirsiniz. Bunun için takı düzenleyicileri ve çengeller tercih edebilirsiniz.

elbise dolabı için dekorasyon

Askılı Ayakkabılıklar

Bot, ayakkabı ve çizmelerinizi sürekli zeminde ya da raflı bölgelere yerleştirmek mecburiyetinde değilsiniz. Özellikle de çizmelerde meydana gelen kırılma izlerinin giderilmesi için ayakkabılarınızı asarak kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Farklı Yüksekliklerde Raf Sepetleri

Düzenleyiciler bu dönemde çekmece içerisinde ya da gardırop raflarında sık sık karşılaşılan ardiye eşyaları içerisinde. Büyük ve yüksek raflı bölgelerde daha derli toplu bir yerleştirme ve düzenleme için raflı sepetlerden yararlanabilirsiniz. Hem de bu sepetleri ipeksi bir kumaş ya da ipleri kullanaraktan sizlerde tasarlayabilirsiniz.

Üç Açılı Aynalar

Trend eşyaları denerken kendinizi ve kombin ayrıntılarını gözlemlemek ve kolay bir şekilde kararlaştırmak için düzgün ölçülü bir ayna yansımaları sayesinde düşüncenizi şekillendirebilirsiniz.

Bunun için üç açılı ayna konumlandırılması ile kendinizi her açıdan rahatlıkla görebilir ve böylelikle giysilerinizle alakalı doğru seçimleri yapabilirsiniz. Özellikle ilk defa denediğiniz ve muhtemelen de işçilik isteyen giysileriniz için konforlu bir deneyim sağlamış olacaktır.

Dolap İçi Aydınlatması

Satış merkezlerinde de emsallerini göreceğiniz şekilde düzgün ışıklandırma bir giysi kombinasyonunun en belirgin niteliklerinin açığa çıkmasını sağlayacaktır. Bunun için raflarda, gardırop kıyı ve bölgelerinde konumlandırılmış kolay led ışıklandırmaları ile beraber dolabınızın içerisini daha gözükür tutabilirsiniz. Kıyafetlerinizi deneme ve giyme zamanı boyunca da işinizi çok daha pratik hale getireceğine son derece eminiz.

Kapılarda Ayna Kullanımı

Bir farklı kolay önerimiz ise kapılarda ayna kullanımı üstüne olacaktır. Özellikle minik bir kıyafet odası, dolabı ya da kısmına sahip iseniz boy aynası koyacağınız alanı sabit şekilde kararlaştıramamış olabilirsiniz. Bunun için gardırop kapaklarını kullanarak bu zeminlere aynalarınızı yerleştirebilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir