Raf Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Dekorasyon fikirleri arasında en öne çıkanlardan biri de raf dekorasyonudur. Dekoratif raflar evlerin her bölümünde kullanılır. Elbette raflar tek başına göze hoş görünmez. Bu nedenle raflar kullanıldığı odaya uygun bir şekilde dekore edilmelidir. Raflar mutfak, banyo, çocuk odası, yatak odası, salon, oturma odası hatta balkonlar dahil olmak üzere tüm evde kullanılır. Raflar bazen sadece dekorasyon amacı ile kullanılırken bazen de kitaplık gibi bir amaca hizmet etmesi amacıyla tercih edilir.

Mutfak Raf Dekorasyonu

Mutfak raflarınızı dekore ederken öncelikle mutfağınızın stiline uygun dekoratif eşyalar tercih etmelisiniz. Stilinizi belirledikten sonra mutfak raflarınızı fotoğraf koyabileceğiniz çerçeveler, mini bir kum saati, tavuk figürleri gibi dekoratif eşyalar ile süsleyebilirsiniz. Ayrıca eğer çiçek seviyor iseniz mini kaktüs ya da sukulentler mutfak raflarına oldukça yakışacaktır.

Banyo Raf Dekorasyonu

Banyo rafları banyonuzda hem dekoratif olarak güzel görünür hem de işlevsel olarak da oldukça pratiktir. Banyo raflarınız için kullanabileceğiniz dekoratif ürünlerden biri bambu oda kokularıdır. Ayrıca aromatik mumlar da banyo raflarınız için son derece ideal ürünlerdir. Banyo raflarınızda mini dekoratif sabunlar da kullanabilirsiniz.

Balkon Raf Dekorasyonu

Çiçekler balkonların vazgeçilmezleridir. Balkon raflarına şık saksılar içerisinde yer alan canlı çiçekleri yerleştirebilirsiniz. Ayrıca mini bahçe cüceleri de balkon raflarına çok yakışacak olan dekoratif eşyalardır. Balkon rafınıza balkonunuzun konseptine uygun biblolar da yerleştirebilirsiniz.

Yatak Odası Raf Dekorasyonu

 Yatak odası duvar raflarınızı düğün fotoğraflarınızın bulunduğu şık çerçeveler ile dekore edebilirsiniz. Ayrıca dekoratif mumlar da yatak odası raflarında oldukça güzel görünür. Uyku uyunan yerde canlı çiçek olması sağlıklı olmadığı için kuru çiçekleri raf dekorasyonu için tercih edebilirsiniz.

Oturma Odası Raf Dekorasyonu

Evlerin en çok kullanılan bölümü olan oturma odalarında kullandığınız rafları dekore etmek için pek çok seçenek vardır. Oturma odası raflarını kitaplar, saatler, fenerler, mini kaktüsler, çerçeveler, dekoratif mumlar, biblolar gibi pek çok farklı eşya ile dekore edebilirsiniz. Oturma odanızın stiline uygun olarak tercih edeceğiniz bu dekorasyon ürünleri evinizin sıcaklığını ve şıklığını ön plana çıkarmanıza yardımcı olur.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir