Avuç İçi Yanması Nedenleri

Bir çoğumuz, geçmişte avuç içi yanmasından şikayet etmişizdir. Bunun nedenleri oldukça değişkendir. Peki bu avuç içi yanmasının birkaç temel sebebi olabilir mi? Elbette, evet! Bu makalemizde, açıklayacağımız avuç içi yanmasının temel nedenlerini detaylı bir şekilde göreceksiniz.

Genetik Nedenleri

Bazı insanlar, genetik yatkınlıkta avuç içi yanmasından şikayet etmektedirler. Belirli bir tür alerji veya kronik bir hastalığın nedeni olabilir. Örneğin, PRP hastalığı olarak bilinen Polline Allerjisi, avuç içi yanmasına neden olabilir.

İşyeri Koşulları

İşyeri koşullar B e bir kişinin avuç içi yanmasıyla ilgili rahatsızlık duymasına neden olabilir. Özellikle her gün sürekli tekrar eden hareketlerin yapıldığı ya da deterjan ya da diğer kimyasal kullanımların sıkı olduğu çalışma ortamlarında, avuç içi yanmasının oluşabileceği görülmüştür.

Stiller & Postür

Doğru senkronize bir pozisyonda çalışmak ya da çalışırken ya da yaşam tarzına yönelik yanlış stil tercihleri, kişilerin avuç içi yanmasına neden olabilir. Özel stil tercihlerinde, ayakkabı savunması yeterli olmayabilir veya cep telefonlarından, diz üstü postürlerden, kalıplı binenlerden veya diz üstülerden kaynaklanabilir.

Armut Konstraindikasyonu

Armut konstraindikasyonu, kasların yüksek performansa yükselmesi amacıyla avuç içi bölgesinde iyi hissetmek için arkadaşlar arasında bir sınavdır. Armut konstraindikasyonu, avuç içinin uzun süreli kontrolü olarak anılır. Bu pratik, çoğu zaman avuç içi yanması kaynaklı rahatsızlığa yol açmaktadır.

Yaralanma

Armutlar birbirlerine çarpma ve bu şiddetli çarpma, avuçların içini tutuyorsa, bu avuç içi yanmasına yol açabilir. Düşme kaçınmaya ve el, dirsek ve omuz kısmındaki kuvvetleri sert olarak tutmamaya özen göstermediğiniz zaman oldukça büyük ve acı verici bir yara olabileceğidir.

Psikolojik Nedenler

Kendi kendine avuç içi yanması olabilir ve bunun nedeni psikolojik olabilir. Bu, kişinin fiziksel veya duygusal iş şüpheli durumlarla mücadele ederken olan, anksiyete zorunluluğu, hayal kırıklığı veya başarısızlığı nedeniyle olabilir.

Sonuç

Avuç içi yanması nedenleri oldukça çeşitlilik arz etmektedir. Fiziksel, psikolojik, istatistiki, danmarikal ya da genetik olabilecek bu rahatsızlığın ardında bir neden her zaman bulunmaktadır. Avuç içi yanması sorunlarını çözmek ve fiziksel rahatsızlıkların kaynağını kavrama adımı atmak için, bir doktora başvurmak en iyi seçenektir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir