Sıcak Havalara Dikkat!

Havaların ısınmasıyla herkes kendini dışarı atıyor. Artan sıcaklıklar hastalığı da beraberinde getirdi. Aşırı sıcak havayı, dışarıda değerlendirmek isteyenlerin dikkatli olması gerekiyor. Çünkü sıcak havalar başınıza vurduğunda, beyin kanaması riski artacak. Özellikle tansiyon ve kalp hastalarının dikkatli olması gerektiğini savunan Uzman Jamer Jefferson , sıcak havalara karşı alınabilecek önlemlere değindiği bir seminer düzenledi.

sıcak

sıcak

Ne Gibi Önlemler Alınabilir?

Öncelikle dışarı çıkarken güneşli havaya karşı başınızda şapkanızı bulundurun. Şapka takmak ayıp ya da alay görülecek bir şey değildir. Size hem hava katar hem de sıcak havadan korur. Seminerde verilen bilgilere göre havanın en sıcak olduğu saatler 10 ila 14.00 arasıdır. Bu saatlerde serin ortamlarda bulunmaya özen gösterin.

sıcak hava

sıcak hava

Bu konuda da sizi koruyacak şey yine sudur. Vücudunuzu asla susuz bırakmayın. Susadığınızda da bekletmeden suyunuzu için. Eğer doktor tarafından verilen bir ilacınız varsa onu da kesinlikle ihmal etmeyin. Aç kalmamaya da özen gösterin. Fast Food tarzı yiyecekleri fazla tüketmeyin. Bunlara uyarsanız problem yaşamazsınız.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir