Tokyo’da Gezilecek Yerler

Saygının, huzurun ve düzenin hakim olduğu ülke; Japonya her yıl yüzbinlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Japonya’nın gözde şehri, aynı zamanda başkenti olan Tokyo; Uzak Doğu’nun en özgün tatil beldelerinden bir tanesidir. Tokyo’ya gitmeye karar verdiyseniz ve nerelere gitmeniz gerektiği hakkında tereddüt yaşıyorsanız, sizler için oldukça güzel bir seyahat rotası belirledik. Tokyo’da gezilecek yerleri detaylı bir şekilde inceleyelim.

tokyoda-gezilecek-yerler

Shinjuku

Dünya’nın en yoğun tren istasyonu olarak bilinmektedir. İş yerlerinin bulunduğu oldukça yoğun bir merkezdir. Işıl ışıl caddeleri arasında yeni yerler keşfedebilir, eğlencenin doruklarına ulaşabilirsiniz. Lüks otellerin, ikiz kulelerin, çeşitli mağazaların, eğlence mekanlarının, Japonya’nın gözdesi olan çılgın Red Light District’in bulunduğu capcanlı bir yerleşim yeridir.

Tokyo Kulesi

Japonya’nın en yüksek kulesidir. Yapımı 2008 senesinde başlayıp, 2012 yılında tamamlanmıştır. 634 metre uzunluğundadır. Kulenin iki farklı bölgeden gözlem terası bulunmaktadır. Ziyaretçiler hem manzaranın tadını çıkartıyor hem de burada bir şeyler yiyip içerken alışverişlerini yapabiliyorlar.

Meiji Tapınağı

Meiji, yapımı 1920-1926 yılları arasında tamamlanmış bir Şinto Tapınağı’dır. Bu dini yapı İmparator Meiji ile eşi İmparatoriçe Shoken’e adanmıştır. 700.000 metrekarelik ormanlık alanı ile çevrilidir. Bu tapınağı gezerken, hiçbir ücret ödemenize gerek yoktur. Tokyo gezisinde mutlaka gidilmesi gereken bir yerdir. Haftanın her günü oldukça yoğunluk oluşmaktadır.

Tokyo İmparatorluk Sarayı

Devasa büyüklükteki bahçesi ile saraydan çok bir şehri andırmaktadır. Sarayın iç tarafı ziyarete kapalıdır. Fakat sarayın dışı öyle güzel ki içerisine girememek sizi üzmeyecektir. Bahçeye pek çok kapıdan giriş yapılıyor. Her kapının yanında bir durak var ve bu duraktan içeriye girenlere kart veriyorlar çıkarken de kartı geri alıyorlar. Giriş ücretsizdir. Sakura’da yani kiraz çiçeklerinin açtığı mevsimde ziyaret ederseniz, son derece keyifli bir görsel şölen sizleri bekliyor.

Ueno

Huzur verici, oldukça keyifli bir ortamdır. Oldukça büyük bir bahçesi bulunmaktadır. Pek çok filme konu olan cenneti andıran bu ortam, yılın her mevsiminde ayrı güzeldir. Bu nedenle her dönemde binlerce turiste kapılarını açmaktadır. Üzeri çiçeklerle kaplı uzunca bir gölü vardır. Dilediğiniz gibi kafa dinleyebilir, çeşitli fotoğraflar çekinerek, burayı unutulmaz kılabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir