Yazılım Geliştirme

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazıda yazılım geliştirme konusunda aklınızda takılı kalan ve cevap aradığınız sorulara bir yanıt vermeye çalışıyoruz. Dilerseniz gelin hep beraber yazılım hizmetlerinin en çok neden alınması gerektiği ile başlayarak bu konuyu inceleyelim.

Şirket Bilgisayarlarının Yetersizliği

Veri kullanımında meydana gelen üssel artış ile birlikte kurumların ve bireylerin bütün bilgilerini, sistemlerini ve programlarının, şirket içi bilgisayar sunucuları üzerinde çalışır durumda olmaları ise firmalar için gittikçe zorlaşmaktadır.

Neyse ki firmaların bu konuda diledikleri taktirde mobil olarak da alacakları yazılım geliştirme ile bütün verilerinizin yazılım geliştiricilerin sunucuları içerisinde depolanmasını sağlamaktadır. Bütün bunlara ek olarak verileriniz herhangi bir zaman diliminde herhangi bilgisayar tarafından internet üzerinden erişilebilir durumdadır ve merkezileştirilebilir. Bütün yedeklemeler ise burada saklandığı için verilerinizi asla kaybedemezsiniz.

Aslında her şey internet üzerinde tek bir yer üzerinde saklandığı için yanlış bilgisayarlarda gizli, uygunsuz ve kişisel bir şey bırakamazsınız. Bu, ihtiyaç duymuş olduğunuz verileri her yer üzerinden alabileceğiniz anlamına da gelmektedir. Elbette bu işlemi şifre korumalı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet tabanlı çözümleri benimseme konusunda ise birçok kuruluşun karşılaşmış olduğu en büyük sorun ise güvenlik kaygılarıdır. Sonuç olarak programlar, dosyalar ve diğer vericiler sunucu içerisinde güvenli bir şekilde tutulduğu zaman korunuyor olduklarından nasıl emin olabilirsiniz ki?

Buna kısa bir cevap verecek olur isek evet hiçbir zaman sunucu içerisinde tuttuğunuz verilerin güvenli bir şekilde korunduğundan emin olamazsınız. Öncelikli olarak bu tarz donanımlara fiziksel açıdan erişemezsiniz. Bunun ile birlikte de bu tarz donanımların güvenliğini kontrol edemezsiniz. Daha da fazlası internet tabanlı programları kullanır iken şu noktayı anlamak çok ama çok önemlidir: Verileriniz diğer müşteriler ile alan paylaşıyor olabilir. Bu durum ise bir bilgisayar korsanı yani hackerin başka bir firmayı ya da kullanıcıyı hedef alması durumunda verilerinizin de yakalanmasına neden olabilmektedir.

Kişisel olarak ise internet tabanlı programlar kullanıyor iseniz internet güvenliğinizi arttırabilmek için size birkaç ip ucu verebiliriz. Bilgisayarınızı daimî olarak kilitleyin ve güncellemelerden haberdar olun. Bunun ile birlikte iş için internet tabanlı programlar kullanıyor iseniz çalışanların müşteri verilerine erişimlerini sınırlamanız sizin için iyi olacaktır.

Ödeme Nasıl Oluyor?

İnternet tabanlı yazılım geliştirme konusunda en önemli avantajlardan birisi de uygun bir fiyat ile erişilebiliyor olmasıdır. Birçok internet tabanlı program kullandıkça ödeme yapmanızı istemektedir. Bu ise yazılımın sunduğu hizmetten yararlanmaz iseniz en azından paradan vazgeçmeniz zorunda kalmayacağınız anlamına gelmektedir.

Bunun ile birlikte masa üstü uygulama yazılımlar sadece programın ilk sürümünü satın almanızı değil ek ücret ödeyerek sürümünü güncellemeyi de gerektirmektedir. Ayrıca masa üstü uygulama yazılımı programlarının birçoğu bazı durumlarda cihazınızın daha yüksek teknik özelliklerini gerektirmektedir. Bu durum ise sizi mali anlamda bir hayli zorlayabilir.

Özelleştirme

Özelleştirme söz konusu olduğu zaman dilimi içerisinde performans, dikkate alınması gereken çok ama çok önemli bir gerekliliktir. Masa üstü uygulama yazılımı ve internet tabanlı programlar arasında kesin olarak bir kazanan yoktur. Dikkate alınması gereken en önemli faktörlerden birisi de kullandığınız yazılımları ihtiyaç duyduğunuz alanlara göre kişiselleştirme imkanına sahip olmanız.

Masa üstü uygulama yazılımı internet tabanlı programlardan daha kolay bir şekilde özelleştirilebilmektedir. Eğer ki ara yüz değişimine ihtiyaç duyuyor iseniz ya da ham veriler ile sınırsız bir şekilde gerçek zamanlı etkileşim için özel gereksinimleriniz bulunuyor ise masa üstü uygulama yazılımı kullanmak sizin için daha iyi olacaktır.

Sonuç olarak alacağınız yazılım geliştirme konusunda izlemeniz gereken yolu sizler için aydınlatmaya çalıştık. Bu ve bunun gibi konular hakkında bilgi almak istiyor iseniz sitemizin iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Yazılım geliştirme için https://www.clicktopeak.com/yazilim-gelistirme tıklayın.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir