Yetersiz Bir Anne Olduğunuzu mu Düşünüyorsunuz?

Annelik duygusu bir kadın için tartışmasız yeryüzündeki en yüce duygudur. Ancak annelik beraberinde farklı duyguları ve alışkın olmadığınız ruh hallilerini de beraberinde getiriyor. Bunlar arasında kadınların en sık yaşadığı ve bazen baş etmekte zorluk çektiği yetersizlik duygusudur. Özellikle çalışan annelerin daha fazla yaşadığı bu psikoloji ile ilgili uzmanlar uyarıyor. Eğer çalışıyorsanız iş dışında kalan ve çocuğunuza ayıracağınız zamanı iyi planlayın ve kaliteli zaman geçirmeye özen gösterin.

Ona Ayırdığınız Zamanı İyi Planlayın

Yetersiz Bir Anne Olduğunuzu mu Düşünüyorsunuz?

Çalışan ve başarılı bir kariyeri olan, kendi ayakları üzerinde duran bir anneyseniz ve çocuğunuza bir türlü yeterli olamadığınızı düşünüyorsanız, merak etmeyin sizinle aynı duyguyu paylaşan birçok anne var. Bir kere çalışıyor olmanızın çocuğunuzu çok etkilememesi için onu da ihmal etmemeli ve hafta sonları farklı etkinliklere katılarak birlikte vakit geçirmelisiniz.

Ona değer verdiğinizi ve onu önemsediğinizi fark eden çocuğunuzun gözünde yetersiz bir anne değil, tam tersine başarılı ve güçlü bir rol model haline gelebilirsiniz. Unutmayın, onunla iletişiminizin güçlü olması sizin çalışan ya da ev hanımı olan bir anne olmanızla ilgili değildir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir