Yüz Bakımı Yaparken Uygulanacak Kurallar

Yüz bakımında dışarıdan kremler uygulayarak sağlıklı kalmasını istiyorsak; içeriden de kendimizi beslememiz gereklidir. Cilde özellikle zararlı maddeler cildin erken yaşlanmasını sağlar.

Bakım

Bakım

Sigara içmek, aşırı kahve tüketimi, alkollü ve yağlı yiyeceklerden uzak kalınması gereklidir. Cildi genç tutmanın yolu ilk olarak sağlıklı beslenmeden geçer.

Yüz Bakımı ve Uygulanacak Kremler

Cildin Nem Dengesi

Cildin Nem Dengesi

Hava şartları da cildi olumsuz etkiler. Tozlu havalar özellikle cildin nem dengesini etkiler. Cildi genç tutmanın yolu ve cilde uygulanacak kremleri doğru kullanmanız gerekir.

Cilt Maskesi

Cilt Maskesi

Hava şartlarının olumsuz etkilerinden eve geldiğiniz zaman cildinizi arındırmanız gereklidir. Güneşli havalarda özellikle dışarı çıkmadan önce güneş kremi uygulamanız gerekir. Hava soğuksa cildinizi nemli tutacak badem etkisi yüksek kremler önerilir.

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Cildiniz kuru ise yüzünüzü sabunlamaktan kaçının. Kuru ciltlere bitkisel yağlar iyi gelir. Yatmadan önce kuru ciltler yüzlerine badem yağı, ceviz yağı sürebilir. Yağlı ciltler ise ciltlerine sadece güneş yağı krem sürerlerse ciltleri gerekli nemi bulur. Kuru ve yağlı ciltlere uygun maskelerin yapılması da önemlidir. Cildinize el hareketleri ile hafif masajlar yamalısınız.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir