Sağlıklı Bir İlişki İçin Dört Kural

Partnerinizle olan ilişkinizin ikinizin hayatını da olumlu yönde etkilemesi biraz da bu ilişki için fazladan gösterdiğiniz çabaya bağlı ancak bu çabanın dozunu da çok iyi ayarlamak gerekiyor. Ne çok fazla üstüne düşüp Onu bunaltın, ne de ilgisiz davranıp çileden çıkmasına neden olun. “Peki, sağlıklı bir ilişki için nasıl davranmalıyım?” Diye düşünenler, bu yazımız sizin için:

Her Zaman Dürüst Olun

Sağlıklı bir ilişkide dürüst olmak, insana hayatın her alanında kazandıran bir duygu. Özellikle de partnerinizle olan ilişkilerinizde dürüst olmak, hem kendiniz, hem de Onun için yapabileceğiniz en büyük iyilik. Bunun yanı sıra dürüst olmasını beklediğinizi Ona söylemelisiniz.

dürüst olun

dürüst olun

Sosyal Arkadaşlıklarını Sorgulamayın

Partnerinizin sosyal hayatındaki arkadaşlıklarını merak etseniz de sorgulamayın. Kendisi açıklamak isterse açıklamasına karşı çıkmayın, izin verin. Sizin arkadaşlarınızı merak ettiğinde ise gayet şeffaf olun ve merakını giderin. Sürekli birlikte vakit geçirmektense mutlaka birbirinizden ayrı da vakit geçirin.

sosyal yaşam

sosyal yaşam

Sorumlulukları Paylaşın

Beraber yapmanız gereken bütün işlerde birbirinize yardımcı olmanız, hem stresinizi azaltacak hem de beraber daha fazla vakit geçirerek mutlu olacaksınız.

mutlu çift

mutlu çift

Sevginizi Gösterin

Ona değer verdiğinizi hem hareketlerinizle hem de sözlerinizle gösterin. Bazen unutsanız da yıldönümü gibi özel günleri

sağlıklı ilişkiler

sağlıklı ilişkiler

 

 

 

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir