Yüzme Hangi Kasları Çalıştırır?

Yüzme, vücutta birçok kas grubunu çalıştıran bir egzersizdir. Özellikle omuz, sırt ve göğüs kasları çok fazla çalıştırılır. Bunun yanı sıra, kol ve bacak kasları da hafifçe çalıştırılır.

yüzme hangi kasları çalıştırır

Omuz kasları: Yüzme sırasında omuz kasları sürekli olarak kullanılır. Özellikle, suyun içinde hareket etmek için kol hareketleri yapılırken, omuz kasları çalıştırılır. Bu kaslar, yüzme stiline göre değişiklik gösterir. Örneğin, kurbağalama stilinde omuz kasları daha fazla çalıştırılır, ancak serbest stil yüzme stilinde daha az çalıştırılır.

Sırt kasları: Yüzme sırasında sırt kasları da çalıştırılır. Özellikle, suyun içinde hareket etmek için sırt hareketleri yapılırken, sırt kasları çalıştırılır.

Göğüs kasları: Yüzme sırasında göğüs kasları da çalıştırılır. Özellikle, suyun içinde hareket etmek için kol hareketleri yapılırken, göğüs kasları da çalıştırılır.

Kol kasları: Yüzme sırasında kol kasları da hafifçe çalıştırılır. Özellikle, suyun içinde hareket etmek için kol hareketleri yapılırken, kol kasları da çalıştırılır.

Bacak kasları: Yüzme sırasında bacak kasları da hafifçe çalıştırılır. Özellikle, suyun içinde hareket etmek için bacak hareketleri yapılırken, bacak kasları da çalıştırılır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir