3D Secure Nedir?

Son dönemlerde internetin ve teknolojinin çok fazla kullanılması insanların güvenli bir ortam istemesine de neden oldu. İnternet üzerinden önemli bir işlem yapmanız gerektiğinde kredi kartlarınızın veya kişisel bilgilerinizin güvende olduğundan emin olmanız çok önemlidir. 3D Secure nedir sorusunun en net cevabı ise üç boyutlu güvenlik sistemidir.

3d secure nedir

Eskiden günlük ihtiyaçlar, kıyafetler, market alışverişleri ve daha bunun gibi pek çok alışveriş işlemi bireysel olarak gidilerek marketlerden veya mağazalardan gerçekleştirilirdi. Ancak son zamanlarda hızla yayılmış olan ve her geçen gün de yayılmaya devam eden internet üzerinden alışveriş yapma sistemi belirli bazı güvenlik önlemlerini de beraberinde getirir. İnternet üzerinden almış olduğunuz herhangi bir şeyin ücretini öderken kişisel bilgileriniz, kart bilgileriniz ve daha pek çok bilginiz alınır. Bu bilgilerin güvenli bir şekilde sizden alınması veya bu bilgilerin hiçbir yerde kullanılmayacak olması size garanti edilmelidir. İşte böyle bir durumda 3D Secure devreye girer. 3 boyutlu güvenlik sistemi sayesinde müşteri ve banka arasında bilgi akışını sağlar. Özel şifreler, telefona gönderilen mesajlar ve onay kodları ile güvenli bir şekilde bilgilerinizin bankalara iletilmesini sağlar. Yapılan bu işlemler sonucunda sizin kartınız ile isteğiniz dışında ve haberiniz olmadan harcama yapılması engellenir.

3D Secure Faydaları

3D Secure faydaları ve avantajları ile müşteriler tarafından oldukça fazla sevilen bir sistem haline gelmiştir. İnternet üzerinden gerçekleştirmiş olduğunuz alışverişlerin haberiniz dahilinde olması herhangi bir kart çalınma durumunda haberiniz olmadan harcama yapılmasının önüne geçer. Aynı zamanda bilgileriniz sizin belirlemiş olduğunuz bir şifre ile koruma altına alınır. Tüm bunların yanı sıra 3D Secure son derece kolaydır ve kolay bir şekilde kayıt işleminizi internetten gerçekleştirebilirsiniz.

3D Secure Başvurusu

3D Secure güvenlik sistemi ve kolaylığı ile müşteriler tarafından çok kısa sürede büyük bir ilgi görmüştür. Bu nedenle de 3D Secure başvurusu nasıl gerçekleştirilir diye merak edilir hale gelmiştir. İlk olarak yapmanız gereken şey kartınız hangi bankaya kayıtlı ise o bankaya müracaat etmektir. Sonrasında ise 3D Secure şifrenizi alabilir ve sonrasında alışverişlerinizi güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir