Bebeğiniz Ve Sizin Sağlığınız İçin En İyisi

9 ay 10 gün süren serüvenin başlangıcı olan gebelik, içinizde yeni bir canlının yetişmesi ve büyümesi için çeşitli evrelere tabii olunan bir durumdur. Gebelik sürecinde hamile kaldığınız günden itibaren sayacağınız 40 haftanın sonunda doğumunuz gerçekleşebilir. Çocuğunuzun sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde dünyaya gelmesini istiyorsanız uzmanların özellikle belirttiği durumlara dikkat etmelisiniz. Hamileliğiniz süresi boyunca sigara ve alkol tüketmemeli, bağımlılık yapacak herhangi bir maddeyi vücudunuza almamalısınız.

gebe

gebe

Hamilelikte Şeker Tüketimine Dikkat!

Gebeliğiniz süresince şişkinliğiniz, ödeminiz ve kasılmalarınız olabilir. Bunları önlemek veya azaltmak istiyorsanız öncelikle tükettiğiniz su miktarını ve tuz oranını göz önünde bulundurmalısınız. Vücuda fazla alınan tuz şişkinlik ve ödeme neden olabilirken az su tüketilmesi de tuzun meydana getirdiği sorunlarla karşılaşmanıza sebebiyet verebilir.

hamilelik

hamilelik

Kalıtsal ve ya kronik bir hastalığınız bulunmadığı sürece meyve ve sebze tüketimine dikkat etmelisiniz.Gebelikteşekerli besinler tüketmek yerine vücudunuzun ihtiyaç duyduğu glikoz oranını meyvelerden sağlayabilirsiniz. Bebeğiniz ve sizin sağlığınız için gebeliğiniz süresine sağlığınıza ve yediklerinize mutlaka dikkat edin.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir