Cildinize Hak Ettiği Değeri Verin

İnsanın sahip olduğu en önemli şey kuşkusuz vücududur. Tüm organlarımızın kusursuz işlemesi sayesinde sağlıklı ve uzun bir hayat sürebiliyoruz. Vücudumuzu çevreleyen ve daha güzel görünmemizi sağlayan tenimiz ise yılların verdiği olumsuz etki ile zamanla kırışıklıklarla sarkmalarla ve cilt lekeleriyle boğuşmak zorunda kalabilirsiniz. Tüm bunları ertelemek ve karşılaşmak istemiyorsanız cildinize iyi bakmalı ona hak ettiği değeri vermelisiniz.

güneşlenmek

güneşlenmek

Sağlıklı Bir Hayat İçin Dikkatli Güneşlenin

Cildimiz milyonlarca hücrenin bir araya gelmesiyle birlikte oluşur. Kendi içerisinde de sınıflara ayrılan hücremiz mitokondrinin salgıladığı enzimler nedeniyle yaşlanıyor. Cildinizin lekelenmemesini ve yaşlanma etkilerini görmemek istiyorsanız yapmanız gereken şey güneşin zararlı etkilerinden uzak kalmak olacaktır.

güneşlenme

güneşlenme

Ozon tabakasının delinmesiyle güneşin zararlı olarak bilinen ultraviyole ışınları direkt olarak yeryüzüne ulaşmaya başardığı uzmanların notları arasında yer alıyor. Tehlikeli olarak bilinen 12 ile 3 arasında güneşlenmek ve direk olarak güneşe maruz kalmak cilt kanserinden lekelere kadar pek çok rahatsızlığa zemin hazırlıyor. Cildinizi korumalı mutlaka yüksek faktörlü kremler kullanmalı ve nemlendirmeyi unutmamalısınız. Unutmayın sahip olduğunuz en büyük servetiniz cildiniz ve sağlığınızdır!

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir