Mezuniyette Ne Giymeli?

Mezuniyet zamanı geldi çattı. Genç kızların aklı şuan mezuniyet kıyafetiyle oldukça meşgulken, bu özel gecede ne giyileceği ciddi anlamda önem kazanıyor.

Lise ya da üniversite mezuniyeti fark etmeksizin ömür boyu unutulmayacak olan bu anlar için seçilen kıyafete de dikkat etmek gerek. Mezuniyet elbisesi seçimi bu yüzden oldukça zor alınan bir karar.

siyah mezuniyet elbisesi

siyah mezuniyet elbisesi

Ancak hem şık olmak hem de modaya ayak uydurmak isteniliyorsa mezuniyet kıyafeti seçimi kesinlikle sade ve volanlı elbiselerden yana yapılmalıdır.

Volanlı Elbiseyi Kimler Giyebilir?

Mezuniyet elbisesi konusunda tercihini sade şıklıktan yana yapmak isteyenler için önerilen modellerden biri kısa, sırt detaylı ve volanlı elbiseler. Bel kısmı detaylı elbiseler elbette ince belli bayanlar için ideal seçenek.

volanlı mezuniyet elbisesi

volanlı mezuniyet elbisesi

Kalın bir bele sahipseniz bu modellerden uzak durmalısınız. Volanlı elbise belinizin inceliğini iyice ortaya çıkarır ve özellikle beliniz ince olmasına rağmen basenlerinizden dert yakınıyorsanız volanlı elbise modelleri ideal seçenek olacaktır.

Mezuniyet gecesinde aşırı dekolte hoş olmaz. Özellikle söz konusu lise mezuniyeti ise seçiminizi göğüs dekolteli değil, sırt dekolteli elbiselerden yana yaparak doğru şıklığı yakalayabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir