Yaşlanan Adam Sendromu Nedir?

Fiziksel, duygusal, cinsel ve bedensel yönden belirtiler gösteren ve bireyin yaşıyla doğru orantılı gelişen değişikliktir.

Belirtilerin başlamasıyla birlikte kişi bir üroloji uzmanına başvurarak destek almalıdır çünkü bazı kişiler bu belirtilerden dolayı ciddi sorunlar yaşayabilmektedir.

Sıcak basması, aşırı terleme sorunu, ciltte kurulukla beraber tüylerde azalma, yorgunluk şikayetlerinizde artış gözleniyorsa ve dikkatinizi toplamakta zorlanıyorsanız yaşlanan adam sendromu yaşıyor olabilirsiniz.

Yaşlanan Adam Sendromu

Bu şikayetler dışında göbek bölgenizde yağlanma, kansızlık, kemik erimesi ve eklem ağrılarında artış olabilir.

Sendromun Psikolojik Belirtileri Nelerdir?

Her geçen gün kendinizi iyi hissetmiyor ve hayattan zevk almıyorsanız aynı zamanda en güzel günlerinizin geride kaldığını düşünüyorsanız yaşlandığınızın farkına varabilirsiniz.

Netice de kişi bu söylediklerini ve hissettikleri fark edecek ve böylece az çok çıkarımda bulanabilecektir.

Yaşlanan Adam Sendromu Nedir

Yaşlanan Adam Sendromu bu saydığımız belirtiler dışında karamsar olma, çabuk alınma, sinirlenme ve kaygılanma gibi duygu değişiklikleriyle de kendini gösterir.

İlerleyen evrelerde bireyin zihinsel faaliyetlerinde zayıflık görülebileceği aynı zamanda bazı unutkanlıklarda yaşanabilecektir. Bu belrtiler yanında cinsel yönden de bazı değişiklikler zamanla baş gösterecektir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir