Cilt Bakımında Cilt Şekillerinin Önemi

Her insan parlak, pürüzsüz ve güzel cilde sahip olmak ister, ancak buna sahip olmak şüphesiz kolay değildir. Öyle ki kimyasal ve çevresel etkiler cilt yapısının bozabilir, bu nedenle cilt bakımı ürünleri kullanılmalıdır. Cilt bakım ürünleri kullanmadan önce insanların kendi ciltleri hakkında bilgi sahibi olmalıdırlar.

cilt bakımı

cilt bakımı

Cilt Bakımı Ürünlerinde Dikkat Edilecek Hususlar

İnsanların cilt yapılarını normal, kuru, yağlı ve karma olarak sıralanır. Cilt tipleri içerisinde bakımı en zor olan cilt tipi kuşkusuz karma ciltlerdir. İnsanlarda en sık görülen cilt tipi olan karma cilt tipinde bölgesel olarak kuruluk ve yağlanma görülür. Burun çevresinde yağlanma sıklıkla görülebilir. Yağlı cilde sahip olan insanları cilt bakımı ise oldukça zordur bu nedenle yapılacak bakımın özentili olması gerekir.

cilt şekli

cilt şekli

Kozmetik sektöründe her cilt tipine uygun kozmetik ürünleri bulmak mümkün ancak bu ürünler içerisinde tercih yaparken tüketicilerin dikkat etmesi gereken unsur ürünün anti oksidan içermesi, kolajen içermesi, UV Koruyucu içermesi, yaşa ve cilt tipine uygun olmasıdır. Bazı cilt bakım ürünleri siyah nokta oluşumuna da engel olur.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir