Makyaj Sonrası Bakım

Tüm hanımlar, makyaj sonrası ciltlerini temizlemek durumundadır. Aksi takdirde ciltte oluşacak çeşitli tahriş, kızarıklık, sivilce veya akneler gözlemlenir.

Cildin hem makyaj sonrası hem de günlük olarak temizlenmeye ihtiyacı vardır. Çeşitli dermokozmetik ürünlerinin yanı sıra doğal yollarla da cilt temizliği sağlanabilir.

Özellikle temizleme sütleri, cildi yumuşatır ve derinlemesine bir temizlik sağlar. Böylece günlük hayatın kirinden ve yorgunluğundan cilt arınmış olur.

papatya

papatya

Papatya İle Temizleme Sütü

Bir tencerenin içerisine su koyulur ve daha sonra içerisine yarım bardak tam yağlı süt ve 2 çorba kaşığı kuru papatya eklenir. Bu malzemeler kısık ateşte ısıtılır.

Süt kaynamadan ocaktan alınan bu karışım, pamuk yardımıyla cilde sürülür. Buzdolabında bir hafta boyunca bu karışım saklanabilir. Temizleme sütü olarak oldukça faydalıdır.

pırasa

Pırasa İle Temizleme Sütü

1 adet kök pırasanın beyaz kısmı rendeden geçirilir ve suyu çıkarılır. Çıkan suyun içerisine 1 tatlı kaşığı bal eklenir ve karıştırılır.

Bu karışım yüze sürüldükten sonra 20 dakika kadar beklenir ve ılık süte batırılan pamuk ile maske temizlenir. Böylece cildinizin temizlenmesi oldukça basit ve sağlıklı bir hal alır.

salatalık

Salatalık İle Temizleme

1 su bardağı ılık süt ile 1 adet salatalığın rendesi karıştırılır. Bu karışım ile cilt temizliği sağlanabilir. Ayrıca buzdolabında 4 gün boyunca saklanabilmesi sayesinde, her gün karışım tekrar yapmak durumunda kalınmaz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir