Bayanlar İçin Kot Pantolon Önerileri

Çoğu bayan, kot pantolon konusunda son derece seçicidir ve çeşitliliğe de önem verir. Fakat bazen öyle seçimler yaparlar ki, sonuç gerekten de bir faciaya dönüşebilir. Bu konuya çok da abartılı bir girizgâh yaptığımızı düşünmüyoruz; çünkü bazı bayanlar kendi bedenlerinin temel özelliklerinin farkında olmadan kot pantolon seçimi yapabiliyor.

kot bayan

kot bayan

Düşük Bel mi Yüksek Bel mi?

Tabii ki ne giydiğimizden ziyade nasıl giyindiğimizin çok büyük bir önemi olduğu aşikâr. Fakat giyim kuralları arasında temel değişmezlerin olduğunu da kabul etmekte yarar var. Örneğin, eğer bacaklarınız gövdenize oranla belirgin bir uzunluğa sahip ise, sizin yüksek belli pantolon giymeniz hiç de hoş bir görüntü sunmayacaktır. Çünkü yüksek belli kot pantolonlar, daha ziyade bacak boyu kısa veya orta boyda olan kadınlar için uygundur.

pantolon bayan

pantolon bayan

Eğer bacaklarınız gövdenize oranla belirgin bir kısalığa sahipse, düşük bel kot pantolon giymeyi aklınızdan bile geçirmeyin. Çünkü düşük bel kot pantolonlar, sizi olduğunuzdan daha kısa bacaklı gösterecektir. Bu tip kesimleri, uzun ya da orta boy bacaklara sahip olanların giymesi çok daha estetik bir görüntü sunar. Yani size yakışanı giymek, size her zaman fayda sağlayacaktır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir