Çocuklarınıza Sorumluluk Verin

Çocuklar, çocuklarımız bu hayatta ki en büyük projemizdir. Sağlıklı, bilgili ve tam donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlayacağımız çocuklarımız, ileri de ki dönemlerde bizleri oldukları yerlerde temsil edeceklerdir. Bu bir ebeveyn için, tarifi mümkün olmayan bir mutluluk örneğidir. Eğitim hayatında kazanacağı başarı, iş hayatında geleceği mevki, her zaman için mutluluk kaynağı, mutluluk vesilesidir.

başarı

başarı

O Başardıkça Siz Mutlu Olun

Ebeveyn olarak her şeyden önce bilinçli birey yetiştirmek gerekir. Bunun için, sorumluluk duygusu ilk günlerden çocuğa verilmesi gereken bir roldür. Başarıp başaramayacağı ilk etapta önemli değil, bu uğurda başarısızlık bile başarı sayılmalıdır. Çocuğun korkmadan bir şeyleri yapmasının önünü ancak ve ancak siz açabilirsiniz.

yetenek

yetenek

Bir ebeveyn olarak bu duyguyu ona verdiğiniz an, o da kendisini bu noktada geliştirmeye başlayacaktır. Sizlerle birlikte atacağı adımlar, onu mutlak başarıya doğru götürecektir. Siz ona güvendikçe, o da daha başarılı olacak, o başarılı olmaya başladıkça da, sizlerde mutlu olmaya başlayacaksınız. Bu hayata kazandıracağınız bireyler sadece sizin değil, bu toplumun bir parçası olacaktır, sakın unutmayın.

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir