Tüp Bebek Tedavilerinde Neden İkiz Gebelikler Oluyor?

Çocuk sahibi olmak sizin için ne kadar önemli? Mesela onunla ilgili ne gibi hayalleriniz var ya da cinsiyet ayrımı yapar mısınız ille de kız ya da erkek olsun diye?

tüp bebek

tüp bebek

Tüp Bebek Yöntemi Anne Olmak İsteyenlerin Çıkış Yolu Olabiliyor

Günümüzde birçok kadın çok istediği halde bir türlü bebek sahibi olamıyor. Normal yollardan hamile kalma olasılığı çok az olan ya da hiç olmayan kadınların başvurduğu farklı yöntemler vardır. Bazen bu yöntemlerin dahi etkili olması yıllar sürerken bazı çiftler için ilk denemeleri başarıyla sonuçlanabiliyor. Mesela tüp bebek tedavisi en sık kullanılan yöntemdir ve genellikle sonucunda anne adayı ikiz ya da üçüz bebeklere hamile kalır.

tüp bebek tedavisi

tüp bebek tedavisi

Yıllardır süre gelen ve tüp bebek tedavilerinde neden ille de ikiz hamileliklerin olduğu tartışılmaya devam ediliyor.Ancak bunun sebebi iki yumurtanın anne rahmine enjekte edilmesidir. Daha doğrusu basit bir ifadeyle eğer biri tutmazsa diğeri tutsun mantığıyla bir bakıma garantiye almak adına yapılan bir işlemdir. Fakat bazı anne adaylarında ikisi birden tutabiliyor ve bu da ikiz gebeliği beraberinde getiriyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir