Evlerdeki Camlar Nasıl Daha Parlak Gösterilir?

Camların daha düzgün bir biçimde temizlenmesi, camların daha parlak gözükmesi için son derece önemlidir. Camların daha parlak gözükebilmesi için ilk olarak temizlik yapacağınız bezi iyi seçmeniz gerekiyor. Cam temizliğinde kağıt havlu ya da peçete kullanıyorsanız camlara zarar verebilirsiniz. Cam temizliği için daima mikrofiber bezleri, pazen bezleri ya da gazete kağıtlarını kullanmalısınız.

cam temizliği

cam temizliği

Cam yıkama işlemini yapmak istiyorsanız arap sabunu kullanabilir ya da deterjanlı su kullanabilirsiniz. Marketlerde kolaylıkla bulabileceğiniz cam silmeye yarayan ürünleri de kullanabilirsiniz. Bu şekilde camlarınızı yıkayıp sildiğiniz zaman daha parlak durmasını sağlayabilirsiniz.

Cam Parlatmak için Doğal Yöntemler

Bulaşıklar için üretilmekte olan deterjanlar da camların parlamasını sağlar. Bu tür deterjanlar cam parlatılması için tercih edilebilir deterjanlardır. Cam temizleme suyunuza birkaç damla bulaşık deterjanı damlatırsanız silme işlemini daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bulaşık makinelerinde kullanılmakta olan parlatıcılar da cam temizliği için kullanılabilir.

cam parlatmak

cam parlatmak

Camlar, çoğu eşyadaki kirletici etkilere maruz kalırlar. Camın üzerinde yağışlardan dolayı su ya da toz lekeleri kalabilir. Bu sebepten dolayı cam temizliği yaparken çok ağır kimyasal içerikli ürünler kullanmanıza gerek yoktur. Camları doğal yöntemler ile parlatabilmek istiyorsanız sirke kullanabilirsiniz. Camınızı sileceğiniz suyun içerisine ufak bir miktar sirke ilave ederek cam temizliği işlemine başlayabilirsiniz.

Temizlediğiniz camın daha uzun süre boyunca temiz ve parlak kalabilmesi için bez üzerine ve cama gliserin damlatabilirsiniz. Böylelikle camın kirden uzak kalmasını da sağlamış olursunuz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir