İlaç Kullanmadan Kronik Ağrınızı Nasıl Yönetebilirsiniz?

Ağrı ve acınızı azaltmak için yapabileceğiniz birçok şey var. Bu değişiklikler yaşam tarzınızı değiştirmeye yöneliktir, ancak ciddiye almazsanız, kronik ağrı sizin yaşam biçiminizi değiştirecektir. Öyleyse neden önce yaşam biçiminizi kontrol etmeye ve değiştirmeye çalışmıyorsunuz? Bu ipuçları size yardımcı olabilir.

ağrı terapileri

ağrı terapileri

Kronik Ağrı Kontrolü İçin İpuçları

Çok ilerlemiş bir tıbbi durumda tamamen acınızı gideremeyebilir, ancak bu adımları uygulayarak en azından ilaç almanıza gerek kalmadan ağrı eşiğinizi düşürebilirsiniz. Yaşam tarzı değişikliği hakkında iyi bir tutum besleyin. Yapmak istediğiniz değişiklikler hakkında olumlu düşünün, bu değişiklikleri ceza olarak değil, fayda ve imtiyaz olarak görün. Yarın değil, şimdi başlayın.

  • İşlenmiş yiyecekler ve yapay tatlandırıcılardan uzak durun: İşlenmiş yiyecekler; baş ağrısı, eklem ağrısı, obezite, iltihaplanma ve diğer rahatsızlıklara katkıda bulunur. Ayrıca yapay tatlandırıcıları kullanan insanlardan gelen benzer şikayetler de mevcut. Birçok kişi hayatlarında ekstra acı veren bu çok yaygın nedeni görmezden geliyor.
egzersiz

egzersiz

  • Bol bol uyuyun: Uyku eksiklikleri ve ağrı arasında tartışmasız bir korelasyon bulunuyor. Kronik ağrı gelişiminde uyku, romatoid artrit, lupus ve multipl skleroz gibi nükseden, gidip gelen durumdaki ağrı deneyimini de içeren günümüzün en can sıkıcı bazı klinik sorunlarının çözümünde kritik öneme sahiptir.
  • Egzersiz yapın: Yaşınıza, fiziksel durumunuza ve ağrı derecesine bağlı olarak, bu, hafif bir yürüyüş ya da aerobik ötesinde bir şey olabilir, ancak dışarı çıkın ve hareket edin. Yapabileceğiniz en basit şey bir sandalyeye oturup 3 kiloluk bir dambıl kaldırmaksa, bunu yapın. Mesele, güvenle yapabileceğin sınırı aşmaktır. Bu, en iyi ağrı kesici olabilir, çünkü egzersiz yaptığınızda vücudunuz kendi doğal ağrı kesicisi olan endorfinleri salgılıyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir