Gri Koltuk Takımı Ne Renk Perde İle Kombinlenir?

Gri nötr renkler arasında yer almaktadır. Bu yüzden ev dekorasyonunda oldukça fazla kullanılmaktadır. Gerek duvar boyasında gerekse koltuk takımında modern bir çizgi yansıtmak isteyenlerin tercihidir. Birçok tonu bulunmakla birlikte açık tonları tercih edilmektedir. Sade ama aynı zamanda dikkat çeken bu renk oturma odasında ya da salonlarda tercih edilmektedir. Diğer renklerle de kolay bir kombinasyon yapılabilmektedir.

Gri Koltuk Takımı Hangi Renkler İle Uyum Yakalar?

Sade fakat bir o kadar da modern ve dikkat çekici özelliğe sahiptir. Gri rengin kullanım alanı oldukça geniştir. Ev dekorasyonlarının vazgeçilmezidir. Kiri belli etmeyen bir yapısı vardır. Salonlarında şıklık arayan bireylerin tercihidir. Aynı zamanda diğer renklerle uyumlu olması tercih edilmesini sağlamaktadır. Geniş ve ferah alanlarda kullanılması uygundur.

Gri rengi küçük alanlarda kasvetli bir görüntü oluşturmaktadır. Gri rengi en çok canlı renklerle kullanılmaktadır. Mavi, turuncu, yeşil renkleri en çok tercih edilenler arsındadır. Geri planda gri rengin olması, üzerinde canlı renklerin kullanılması modern bir hava oluşturmaktadır. Gri asil ve sade bir renktir. Mavi, turuncu, yeşil gibi enerji veren ve dikkat çeken renkleri daha da ortaya çıkarmaktadır.

Ev Dekorasyonu

Perdeler evdeki en önemli aksesuarlardan biridir. Koltuklar ile uyumlu olması da bir o kadar önemlidir. Bir evin ferahlığını perdelerin rengi belirler. Bu nedenle ev dekorasyonundaki en önemli noktalardan biri fon perdelerin renk seçimidir. Eğer koltuk takımı gri renk kullanılmışsa perdeler canlı bir ton tercih edilmelidir.

Gri renk modern bir görünüm vermektedir. Evi sade bir ambiyansa taşımak isteyen biri, gri koltuk takımı ile birlikte perdeleri pastel renklerde tercih edebilir. Bu sayede zarif ve şık bir dizayna ulaşmış olacaktır. Pastel renkler genellikle açık tonlardan oluşur. Bunlar; yosun yeşili, gül rengi, toz mavi rengi, leylak rengi vb. olarak bilinir. Bu renkleri grinin koyu tonları ile kullanmak uygundur. Koyu gri koltuk takımı ile açık renk perde salonda modern bir hava oluşturacaktır.

Gri Rengin Kullanım Oranı

Son yıllarda oldukça dikkat çeken renkler arsında yer alır. Sade ve kullanışlı yapısı sayesinde oturma odaları, yemek odaları ve salonlarda kullanım alanı bulmuştur. Son yıllarda ev boyalarında da önemli ölçüde kullanılmıştır. Birçok renk ile uyumlu olması en çok tercih edilen renkler arasına taşımıştır. Kırmızı, pembe, sarı gibi renkler ile kullanılmıştır.

Fon Perde Seçimi

Fon perde seçerken ev dekorasyonuna uygun olan perdeler seçilmelidir. Koltuk takımına, duvar boyasına, halı rengine uyumlu olmalıdır. Perdedeki renk seçimi evin bütün havasını etkilemektedir. Bu yüzden uyum çok önemelidir. Açık koltuk takımlarına, koyu fon perdeler olması daha modern bir hava katmaktadır. Koltuk ve duvarlar desenli ise fon perde düz tercih edilmelidir. Eğer koltuk ve duvarlar sade ise fon perde desenli seçilebilir.

Fon perdeyi kullanacağınız alan küçük ise koyu renk tercih edilmez. Çünkü alanı daha çok daraltır. Özellikle koltuk rengi gri gibi nötr bir renk tercih edilmişse, açık tonlarda fon perde tercih edilmelidir. Gri koltuk takımı pembe fon perde ile kullanılması son derece sıcak bir ev havası oluşturur. Mavi ile kullanılması salona huzur getirir. Çünkü mavi rengin dinlendirme özelliği vardır.

Aynı şekilde yeşil ve yeşilin tonları gri ile güzel bir uyum yakalamıştır. Yeşil rengi de tıpkı mavi gibi huzur verici ve dinlendirici bir yapıya sahiptir. Evimizde en çok vakit geçirdiğimiz alan salonlarımızdır. Sade ve dinlendirici şekilde dizayn edilmesi önemlidir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir