İsviçre’de Gezilecek Yerler 

İsviçre; Batı Avrupa’da yer alan, oldukça zengin bir kültüre sahip gelişmiş ülkelerden bir tanesidir. Kendine has gelenek ve görenekleri ile merakları üzerine çeken İsviçre, şirin kasabaları ve muhteşem doğası ile her sene yüz binlerce yerli, yabancı turiste kapılarını açmaktadır. İsviçre’de gezilip görülmesi gereken pek çok rota bulunmaktadır. Sizlere fikir olması adına İsviçre’nin en güzel rotalarından birkaç tanesini derledik, detaylı bir şekilde inceleyelim. 

Bern

İsviçre’nin başkenti olan Bern, tarihi 12. Yüzyıla dayanan bir Ortaçağ şehridir. Bern’de bulunan en ünlü yapı Zytglogge adındaki saat kulesidir. Bu saat kulesinin dışında Gotik bir katedral olan Munster ve belediye binası görülmeye değer diğer noktalarıdır. Avrupa’nın en uzun kapalı alışveriş alanı da Bern’de bulunmaktadır. İsviçre’de mutlaka gezilmesi gereken bir yerleşim yeridir.

Zürih

İsviçre’nin en büyük şehridir. Hemen merkezinde bulunan Zürih Gölü, doğal oluşumu ile hayranlık uyandıracak bir güzelliğe sahiptir. Dilediğiniz gibi tekne kiralayarak gölde gezintiye çıkabilir veya çevresinde yürüyüşün tadını çıkartabilirsiniz. Oldukça işlek olan Zürih; içerisinde üniversitelere, müzelere, kiliselere ev sahipliği yapmaktadır. Sosyal aktivitelerin de bol olduğu Zürih’i gönül rahatlığı ile ziyaret edebilirsiniz.

Maienfeld

Heidi’nin kasabası olarak bilinen Maienfeld, turistlerin İsviçre’de en sık gittiği mekanlardan bir tanesidir. Çizgi filmlerde ki gibi masalları anımsatan doğal yapısı ile görenleri mest edecek güzelliktedir. Alplerde yer alan turistik bir yerdir.

Wildkirchli

İsviçre’de yer alan inanılmaz yapılardan bir tanesidir. Dağın yamacına inşa edilen 170 senelik bir oteldir. Teleferik ile çıkarak yaklaşık 15 dk mesafe yürüdükten sonra buraya ulaşılabiliyor. Seealpsee gölü manzarası eşliğinde kafanızı dinleyebilir, kendinize en güzel zamanı ayırma fırsatı bulabilirsiniz.

Cenevre

Yemyeşil bir doğanın içerisinde bulunan şehir, Uluslararası etkilerin hüküm sürdüğü bir yerleşim alanına dönüştürülmüştür. Günümüzde hala gezilecek çok güzel yerleri bulunmaktadır. Öncelikle Cenevre deyince akıllara ilk olarak güzeller güzeli, Leman Gölü gelmektedir. Fotoğraf çekilip, anı biriktirmek için bulunmaz bir rotadır. 

Interlaken

Doğa sporlarına meraklı olan turistler için inanılmaz bir yerleşkedir. Tırmanış, kayak, bisiklet turları ve paraşütle atlama gibi yapılabilecek pek çok aktivite bulunmaktadır. İsviçre seyahatinizde bu kasabaya uğrayarak unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir