Gün İçerisinde Enerjik ve Zinde Olmak İçin Öneriler

Telaşlı yaşantımızda bazen halsiz ve bitkin hissetmemiz oldukça fazla doğal. Bu yorgun olmamızın tersine çok daha dinamik olabilmek adına yapacağınız türlü hususlar bulunmaktadır. Tüm bunların başlarında ise güne başlama rutiniyle yapacağınız birkaç öğe vardır. Harekete geçireceğiniz küçük düzenlemeler ve yeniliklerle sabah gününüze daha sağlıklı uyanabilirsiniz ve bu enerjiyi bütün gün için sağlayabilirsiniz.

gün içerisinde enerjik ve zinde olmak için neler yapılır

Güne Enerjik Başlamak İçin Çabala

Gün içerisinde dinamik hissetmenin çarelerini merak ediyorsanız bu yöntemlerin tümü gününüze dinamik bir başlangıç yapmaktan geçmektedir. Bu durumu baz alarak sabah rutininizi toplamayı dikkate alıp sabah dinamik güne başlamaya dikkat etmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Yüksek ve dinamik başladığın günün bitimine doğru sizi keyifli ve hevesli tutar ve böylelikle uğraştığınız işlerden çok daha yüksek verim alabilirsin.

Beslenme Alışkanlıklarına Dikkat

Gününüze başlayacağınız zaman aklımızdan çıkarmamalıyız ki vücudumuz uzun bir süredir uyku halindeydi ve hoş bir uyanış ile birlikte aurasını düzenleyebilir. Bu uyanışı ayarlamanın ilk ve en pratik yöntemlerinden bir tanesi yaklaşık bir bardak su tüketmektir.

Suyla metabolizma çalışır ve sonrasında azimli bir kahvaltıyla gün içerisinde gerek duyduğumuz enerjiyi elde ederiz. Pekala dinamik olabilmek adına nasıl beslenmeliyiz? Bir kahve yanısıra minik bir miktar çikolata sizi gününüze hazır hale getirebilmek adına hoş bir başlangıç olabiliyor ancak göz ardı etmemelisiniz ki kahvaltı hala oldukça önemli.

Sabah kahvaltısında tüketebilecekleriniz içerisinde çok sevdiğiniz meyvelerden hazırladığınız bir yulaf öğünü veya domatesli ve biberli tost bulunmaktadır. Kahvaltıyı es geçmek gün içerisinde enerji gereksiniminizi artırarak daha çok yemenize neden olabiliyor, bu durumu unutmayarak kahvaltı öğününü es geçmemeye dikkat edebilirsiniz.

Modunu Ayarla

Dinamik hissetmenin yöntemlerini incelerken karnını doyurma gibi biyolojik etkisi dile getirdikten sonra bir miktar da gününüze psikolojiyi hazır hale getirmeye çalışmaktan söz edebiliriz. Gülmek hem yayılır hem de yalnızca karşı tarafa değil kendinizi de keyifli hissettirecek bir tesire sahiptir.

Gününüze dinamik bir başlangıç için sabahın hijyenik havasıyla beraber kısa da olsa bir yürüyüşe çıkartılır, mağazalarını açan çalışanlarla sohbete girip insanlarla kaynaşılır ve sevecen bir ruh haliyle günün belirleyeceği sıkıntılara yönelik kendinizi koruyabilirsiniz. Bu kısa ve tempolu yürüyüşün sonrasında eve geldiğiniz zaman ılık duşunuzu yaparken çok sevdiğiniz ve sizi çabucak gaza getirme olanağına sahip müzikleri dinleyebilirsiniz.

Ortamın Etkisi Çok Önemli

Modunuzu tutturabilmek adına yürüyüşünüzü yaparak duşunuzu tamamladıktan sonra dinamik müziklerle alanı gününüze dinamik başlayacak şekilde hazır hale getirmiş olursunuz. Çalışmış olduğunuz yer ev ise evinizin, ofis ise ofisinizin olağan durumunu gün içerisinde kendinizi ne şekilde hissedeceğiniz üzerinde büyük etkisi olacağını unutmamalı ve ona yönelik bazı değişiklikler gerçekleştirmeyi planlamalısınız.

Gün içerisinde dinamik olabilmek adına şarkının yankı uyandırma özelliğinden faydalanmanın yanında birkaç ipucu daha söyleyebiliriz. Tüm bunların başlarında çalışma alanında mor ve kırmızı tarzındaki renk tonlarının varlığını çoğaltmak gelmektedir. Bu renklerin zenginliği sizi daha keyifli ve dinamik hissettirecektir. Bununla birlikte zaman doldurduğunuz alanda yeşil bitkilerden konumlandırabilirsiniz. Bu çiçekler alanın tarzını düzenlerken sizin de beden ağrılarınıza çare olabilmektedirler.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir