Güvenilir Tur Şirketleri, En İyi Tur Şirketleri

Seyahate düşkün insanların seyahat planlarını artık çok önceden hesapladıklarını görmekteyiz. En iyi tur şirketleri seyahat âşıkları tarafından yıl içinde sıklıkla araştırılıyor. Çoğu insan, koşuşturma veya stresli günlerden uzaklaşmak için bir tatile ihtiyaç duyar. Yılın yaz aylarına ek olarak, bazı hafta sonu gezileri de vardır. Tatilini en iyi şekilde geçirmek isteyenler turizm firmaları arıyor. En iyi tur operatörleri tatil yapacağınız bölgeyi bildiği için önceden rezervasyon yaparak veya firmaların sunduğu fırsatlardan yararlanarak daha ucuza seyahat edebilir. En güvenilir tur şirketleri tercih ederek keyifli vakit geçirebilirsiniz. Seyahat şirketleri sizin için gezilecek yerler, konaklama veya tur araçları planlar ve yurt içi gezilere ek olarak yurt dışı gezileri de en uygun fiyatlarla düzenlenir.

guvenilir-tur-sirketleri-en-iyi-tur-sirketleri

Turizm şirketleri, turistlere bilgi sağlayan, ulaşım, seyahat düzenlemeleri, eğlence hizmetleri ve konaklama gibi işlemleri planlayan ve yürüten ticari kuruluşlardır. Anlaşmalı otel, konaklama için ulaşım şirketlerinde seyahat planlarını indirimli yapabilirsiniz. Bu firmalar kullanıcılarına sundukları hizmetlere göre 3 gruba ayrılmaktadır. A Grubu turizm şirketleri tüm seyahat planlarını ifade eder. B Grubu hava, kara ve deniz seyahati için bilet satıyor. Ayrıca yabancı vatandaşlar için seyahat düzenlemeleri düzenlemektedir. C grubu seyahat şirketleri ise sadece Türk vatandaşları için yurt içi geziler planlıyor. Keyifli bir tatil yaşamak istiyorsanız A grubu tur operatörlerini ve dünya çapında globalleşen turları tercih edebilirsiniz. Müşterilerine zorunlu sigorta sunan tur operatörlerini de tercih etmelisiniz. Kaza veya hastalık durumunda dönüş yolculuk masraflarını karşılarlar. Güvenilir tur şirketleri, kaza hasarı ve tedavi masraflarını planlar ve karşılarlar.

Tur şirketi ne demek?

Tur şirketleri, turları organize eden ve tanıtan şirketlerdir. Tur hakkında bilgi veriyorlar ve tur için düzenlemelerin yapılmasına yardımcı oluyorlar.

Tur şirketleri, turları organize etmek ve tanıtmakla görevlidir. Tur hakkında nerede olacağı, ondan ne bekleneceği, ne giyileceği gibi bilgiler verir ve tur için düzenlemelerin yapılmasına yardımcı olur.

En İyi Tur Şirketleri

Son zamanlarda turizm şirketleri veya seyahat acenteleri çok moda, bu da insanlara sundukları uygun fiyatlara ek olarak en iyi konaklamayı buluyor. Özellikle tarihi ve kültürel tatiliniz sırasında rehberli turlar sunabilirler. En iyi ve en güvenilir firmaların sağladığı avantajlar sayesinde tatilinizi rahatlıkla geçirebilirsiniz. Hangi seyahat firması ile iletişime geçeceğinizi bilmiyorsanız yazımızda bahsettiğimiz en iyi seyahat firmaları listesine göz atabilirsiniz. Bu sayede hayalinizdeki tatile kısa sürede ulaşabilirsiniz. En iyi tur şirketleri, bütçenizi de göz önünde bulundurarak, seyahatinizi nasıl planlayacağınız konusunda sizden bilgi alır, sonrasında belirli bütçelerde artıları ve eksileri olan seyahat planları yapar. Kendinize en uygun olanı seçerek tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Hangi tur şirketi daha iyi?

kelimeler: en iyi tur şirketi, türkiyede tur şirketleri, en iyi tur şirketi

Bir turist olarak hangi tur şirketinin daha iyi olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Türkiye’de tur sağlayan birçok firma var ama hepsi zaman ayırmaya değmez. Bazılarının müşteri hizmetleri zayıf, bazıları ise önceki müşterilerden kötü yorumlar alıyor.

Türkiye’deki en iyi şirketlerime bir göz atacağız ve onları fiyatlarına, müşteri hizmetlerine ve diğer turistlerin yorumlarına göre karşılaştıracağız.

Bu firmalar turları için çok rekabetçi fiyatlar sundukları için Türkiye’nin en popüler tur şirketleri arasında gösteriliyor. Ayrıca harika müşteri hizmetleri sağlıyorlar ve turları eski müşterilerden mükemmel yorumlar alıyor.

En İyi Tur Şirketleri Listesi

En iyi tur şirketleri listemizi kullanıcı deneyimleri, sektör araştırması ve seyahat eden kişi yoğunluğuna göre değerlendirdik. Güvenilir tur şirketleri, en iyi tur şirketleri listemiz şu şekilde oluşmuştur;

  • Kappa Tur
  • ETS Tur
  • Jolly Tur
  • Anı Tur
  • Tatilbudur

Kappa Tur

Kappa Tur, deneyimli kadrosu ve ilgili profesyonelleri ile turizm sektöründe önemli bir yere sahiptir. Amacı, yaptığı çalışmalarla bu alanda öncü olmaktır. Mükemmeliyetçi anlayışıyla yurt içi ve yurt dışı geziler düzenlemektedir. Ulaşım ve konaklama operasyonları düzenlenirken en üst düzeyde konfor sağlanmakta, sorunsuz ve kaliteli hizmetin sağlanmasına büyük özen gösterilmektedir. Genel olarak gidiş-dönüş uçak bileti, ulaşım transferleri, şehir turları, tur rehberi, konaklama ve kahvaltı paket tur fiyatlarına dâhildir. Konferans gezileri, bayi toplantıları, okul organizasyonları gibi dünyanın her ülkesine seyahat imkânları bulunmaktadır. Farklı seçenekler için günübirlik turlar, tekne turları, özel organizasyonlar gibi özel turlar da mevcuttur.

ETS Tur

En iyi tur şirketleri listesinde ilk sıralarda her zaman kendine yer bulan bir şirketi inceleyeceğiz. ETS Tur, 1991 yılında en iyi hizmeti ve en rekabetçi fiyatı sunmak amacıyla kurulmuştur. Ülkemize ilkleri getiren yenilikçi bir turizm şirketidir. En iyi ulusal ve uluslararası turist paket hizmetlerini sunar. Hizmet kalitesi ve güvenilirliği sayesinde kurulduğu günden bu yana hızla büyümüştür. Vizyoner yapısı ile turizm firmaları arasında öne çıkmaktadır. 2002 yılında ilk kez ön rezervasyon hizmetini sunarak misafirlerine daha uygun fiyatlarla tatil planları organize eden şirket, teknolojinin ilerlemesiyle turist rezervasyonlarını online sisteme bağlayan ilk şirkettir. ETS Tur Türkiye’de 60, yurt dışında 40 otelin satış ve pazarlamasını yürütmektedir. Her bütçeye uygun eğlenceli tur paketleri üretir. Daha geniş bir kitleye ulaşmak için birçok markaya ev sahipliği yapmaktadır. Her seyahatten sonra müşteri memnuniyeti gerçekleştirmektedirler. Seyahat firması olarak sürekli kendini yenilemekte ve en iyi hizmetleri sunmaktadır. Güvenilir ve kaliteli hizmetlerini verilen ödüllerle taçlandırmışlardır.

Jolly Tur

En iyi tur şirketleri listemizde zirveyi zorlayacak bir diğer firma da Jolly Tur’dur. Jolly Tur, müşterilerine uygun fiyata eşsiz bir tatil deneyimi vaat ediyor. Ülkemizde 34 yıllık tecrübesi ile kaliteli hizmetleri ile yurt içi ve yurt dışı yüzlerce konaklama seçeneğini en uygun fiyatlarla bir araya getirmektedir. Jolly Tur ile her bütçeye ve güzergaha uygun özel tatil planları oluşturabilirsiniz. Jolly Tur, Anadolu’ya veya diğer ülkelere kültür gezileri düzenlemekte ve içerikli turizm programlarının yanı sıra tur rehberliği hizmeti de vermektedir. Jolly Tur ile ucuz, vizesiz uluslararası seyahat fırsatları ayarlayarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Anadolu’nun kültürel yapısından uzaklaşmak isterseniz Avrupa ülkelerine de gidebilirsiniz. Asya’nın egzotik adalarından Afrika’da safari gezisine kadar çok geniş bir tatil programı planlayabilirsiniz. Kültür turlarınızda yöresel yemeklerden yararlanmak istiyorsanız GAP turları harika bir seçim olacaktır. Hafta sonu veya günübirlik geziler için sıklıkla tercih edilmektedir. Son zamanlarda ülkemizin başlıca Ege ve Akdeniz illerine seyahat edebilirsiniz. Süper yaz kampanyaları veya tur operatörünün düzenlediği tatil kampanyaları ile çok uygun fiyatlara tatil yapabilirsiniz. Dört mevsim eğlenceyi yaşamak istiyorsanız Kıbrıs turlarından yararlanabilirsiniz. Tüm konaklama, ulaşım ve gezi programları tam size göre. Temiz hava solumak ve doğada bir gezi düzenlemek istiyorsanız Karadeniz turlarına çıkabilirsiniz.

Anı Tur

En iyi tur şirketleri listemizde 34 yıllık tecrübesiyle Anı Tur’a da elbette yer vermekteyiz. Anı Tur, turizm sektörünün en kaliteli firmalarından biridir. 34 yılı aşkın tecrübesini müşterilerine aktarır. Sektöründe yenilikleri çizen lider bir firmadır. Yurt içinde 500’den fazla kuruluşla ilgili seyahat planlama ve pazarlama faaliyetleri yürütür. Sadece Türk misafirleri ağırlamakla kalmaz, aynı zamanda uluslararası misafirler için de en uygun güzergâhlar oluşturabilir. Anı Tur düzenlediği kültürel geziler için size bir rehber sunuyor. Sadece turistik ziyaretleri planlamaz. Kongre ve toplantı organizasyonları, hafta sonu gezileri ve günübirlik geziler düzenlemektedir. Tur paketinize ulaşımı da dâhil edebilirsiniz. Anı Tur otobüs, uçak, araç kiralama ve VIP transfer hizmetleri de organize edilmektedir. En iyi hizmeti en uygun fiyata arıyorsanız deneyimli kadrosu ile müşterilerini en iyi şekilde karşılayan Ani Tur firmalarını ziyaret edebilirsiniz.

Tatilbudur

En iyi tur şirketleri içinde tecrübesi ve hizmet kalitesiyle ön plana çıkan şirketlerden biri de Tatilbudur’dur. Tatilbudur Turizm Şirketi 1997 yılından beri hizmet vermektedir. O zamandan beri binlerce otel, tesis, ulaşım aracı ve organizasyon hizmeti vermiştir. Verdiği hizmetler ile en güvenilir tur operatörlerinden biridir. Tatilbudur ailesi her geçen gün büyüyor. Tatilbudur yurt içi ve yurt dışında unutulmaz tatil deneyimleri sunuyor. Tatilbudur ile ulusal bayramlar, dini bayramlar, resmi tatiller ve hafta sonları için Türkiye’nin en güzel tatil yerlerine geziler düzenleyebilirsiniz. Firma, özellikle Ege ve Akdeniz illerine zengin içerikli yaz gezileri düzenlemektedir. Düzenlenen Likya Turları, Kuzey Ege Turları, Salda Gölü Turları, Karya Turları, Ege-Akdeniz Turları ile yeni rotalar keşfedebilirsiniz. Karadeniz turlarının yanı sıra Batum’u da ziyaret edebilirsiniz. Hafta sonu veya günübirlik gezilerinde gastronomik ve kültürel tatil arayanlar GAP turlarından faydalanabilirler. Yurtdışı tatilinizi planladıysanız, kapsamlı yurtdışı gezilerine göz atabilirsiniz. Gidiş ve dönüş uçak biletlerini, vize formalitelerini, transfer ücretlerini ve rehberlik seçeneklerini sizin için kontrol etmektedirler.

Tur şirketi nereye şikayet edilir?

Bir tur şirketi, bir seyahat acentesi, bir tur operatörü veya bir seyahat acentesi olabilir. Tur şirketi ile bir şikayetiniz olduğunda doğrudan onlarla iletişime geçebilir ve yardımlarını isteyebilirsiniz.

Tur şirketi şikayetinize yanıt vermiyorsa veya yardım etmeyi reddediyorsa, göz önünde bulundurmanız gereken başka seçenekler de vardır. Bölgenizdeki ilgili turizm düzenleyici kurumla iletişime geçmek isteyebilirsiniz. Bu kuruluşlar, farklı bölge ve ülkelerde turizm faaliyetlerini düzenlemekten sorumludur. Turizm şirketlerinin kanunla belirlenen kural ve düzenlemelere uymasını sağlarlar.

Varsa, ikamet ettiğiniz ülkedeki tüketiciyi koruma kurumuyla da iletişime geçmek isteyebilirsiniz. Bu, nerede yaşadığınıza bağlı olacaktır çünkü tüketiciyi koruma kurumları yasa ve yönetmeliklerine bağlı olarak ülkeden ülkeye değişiklik gösterir.

Otel nasıl şikâyet edilir?

Otel dolandırıcılığı ciddiye alınması gereken büyük bir sorundur. Oteller genellikle dolandırıcılığın hedefi olur ve bunun olmasını önlemek için önlem almaları gerekir.

Bir otel şikayet merkezi, konukların şikayetlerini iletmeleri, şikayette bulunmaları ve otelle ilgili olabilecek endişelerini dile getirmeleri için bir yol sağlayabilir.

Otel havuzu, çoğu insanın otel hakkında şikayet ettiği yerdir. Şikayetler havuzdaki suyun kirli olması, havuz çevresinin kaygan zemini veya havuzda havlu bulunmaması şeklinde sıralanabilir.

Doğrudan tesisle iletişime geçmek, şikayet merkezine gitmek veya müşteri hizmetleri numarasını bulmak gibi otel hakkında şikayette bulunmanın birçok yolu vardır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir