Yemek Odalarında Renk Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Gündelik planların, geniş aile toplanmalarının ve lezzet şölenlerinin düzenlendiği yemek odalarını düzgün tasarım çalışmalarıyla daha huzurlu bir ortama evirmek ister miydiniz? Bu durumda ilk önce duvar tasarımından işe başlamanızda yarar var. Unutmamalısınız ki yemek odalarında ilk olarak ilgiyi üzerine toplayacak unsurların başlarında renk tercihi gelmektedir.

Yaşam alanlarınızın genişliğine, yemek odaları grubu seçeneğine ve yerin görünüşüne uyumlu seçtiğiniz renk tonları arasında ve estetiksel dekoratif mobilyalar vasıtası ile sevdiklerinizi ve sizi tatmin edecek lezzet ziyafetleri yapabilirsiniz.

yemek odalarında renk seçimi nasıl olur

Küçük Alanlar Aydınlık Renk Tonları

Ev dekorasyon tarzlarında seçilmiş renkler sayesinde en minik alanlarınızı dahi daha serin ve canlı bir havaya sokabilmeniz oldukça mümkün olmakta. Yavruağzı, sarı, somon, krem, bej, beyaz, turkuaz renk, yemek odaları grubu tasarımınızı ferah bir forma kavuşturacak renk seçeneklerinin başlarında gelmektedir.

Özellikle lacivert, beyaz, yeşil ve turkuaz renk tonlarının yoğunlukta olabileceği mekanlar, ahşap detaylı yemek masaları, işlemeli Amerikan servisleri ve kırkyama kilim parçaları beraberliğinde Akdeniz tarzına yatkın bir hal almaktadır.

Yemek odaları takımı seçenekleriyle düzgün ve serin bir tasarım yakalamak için eşyalarınızın düzenine de ehemmiyet vermelisiniz. Pencerenin ön kısmına konumlandıracağınız yemek masası tasarımıyla bulunduğunuz odayı daha aydınlatıcı ve büyük bir biçime çevirebilirsiniz.

Böylece hem ortam avantajı sağlamış olacaksınız hem de pencereden etrafı izleyerek huzurlu şekilde yemeğinizi afiyetle tamamlayabileceksiniz. Bazı minik dekorasyon taktiğiyle odanızı mevcut halinden daha geniş yansıtmanız oldukça mümkün.

Yemek masanızı tam ortaya yerleştirecekseniz, ayna, büfe, konsol gibi diğer mobilya unsurlarıyla aynı çizgide olmasına itina ile yaklaşmanız gerekmektedir. Özellikle ayna seçimi, küçük yemek salonlarını olduğu halden daha büyük bir biçime dönüştürüyor ve ortama zarif bir imaj sağlıyor.

Retro Mutfaklara En Çok Uyan Tonlar

1950’li senelere uzanarak hareketlilik yaratan retro yemek odaları takımı seçenekleriyle mutfağınızı ya da yemek odanızı orijinal bir havayla dizayn etmeniz mümkün. Hem de nostaljik tarz dekorasyonlarda istediğiniz dinamik renk tonlarını birlikte tercih etmekte özgürsünüz. Sarı, turuncu, kırmızı ve bordo tarzı iştahı artıran renkleri tereddüt etmeden zıt şekilde uyarlayabilirsiniz.

Şayet siyah ve beyaz egemenliğindeki nostaljik yemek odaları mobilyalarını tercih ediyorsanız ortama cam malzemelerden fazla kullanarak hem büyük ortam hissiyatı uyandıracaktır, hem de dekorasyon zarafetinizi bütünleştirecektir. Alanın aurasını arttırmak adına da parçaları anımsatan yerel desenlere sahip halı ve renkli geniş fon perdeleri seçmeniz yeterli.

yemek odalarında renk seçimi nasıl olmalıdır örnek

Doğru Yemek Odası Takımı Modelleri ile Yaşadığınızı Hissedin

Değişik beğenilere ve gereksinime yönelik imal edilen yemek odaları takımı modelleri, her sene trend aleminin modern yaklaşımına yönelik tekrar değerlendirilmektedir. Yüksek seviye rahatlık ve zariflik etkisi sağlayan eşyaları, evin doğrudan boş olan odalarına koyarak yemek odaları formunda kombin edebilir ya da salon bölümünü ikiye ayırarak bir köşe kısmına koyarak değerlendirmelisiniz.

Yalın formuyla çağdaş bir dekorasyon atmosferi oluşturmanızı oldukça mümkün hale getiren yemek odaları mobilyaları, yüksek metal ayakları vasıtası ile zemini kolay bir şekilde dezenfekte edebilme imkanı da sunuyor. Vücudu çevreleyen konforlu yastıklı sandalye malzemeleriyse yoğun muhabbetli yemek vakitlerinizde rahat zamanlar tamamlamanıza yardım ediyor.

Yemek Odası Takımı Kombin Önerileri

İşlevsel imkanlarıyla isteklere yanıt veren yemek odaları takımı çeşitlerini, salonunuz için tercih ediyorsanız diğer mobilya öğelerine ahenkli parçalar belirlemeye özen göstermeniz gerekmektedir. İsterseniz bench, konsol ya da kütüphane oluşumlu köşe gruplarıyla ilk evvel salonunuzu iki değişik bölgeye ayırmayı tecrübe edinebilirsiniz.

Böylece aksesuar ve mobilyalarınızı beğenilerinize yönelik koyarak kendiniz ve diğer sevdiklerinizin için uyumlu olan yemek odasının dekorasyonu kolay bir şekilde yaşama uyarlamış olacaksınız.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir