Havuç Yağı ile Cildiniz Gençleşsin

Havuç yağı cildinize canlılık verir ve pürüzsüz olmasına yardımcı olur. Yüzün yanı sıra cilt üzerindeki çatlakları da yok eder. Cildi nemlendirir ve tahrişi önler. Yaşlanma etkisini azaltan havuç yağı farklı şekillerde yüze ve tüm vücuda uygulanır. Önemli olan yağı sürdükten sonra fazla kısmı pamuk ile almanız. Çok fazla sürerseniz gözenekleri tıkar.

havuç yağı

havuç yağı

Havuç Yağı Nasıl Kullanılır?

Yüzünüzde ince çizgiler varsa pamuk üzerine 4 damla havuç yağı damlatın ve yüzünüze sürün. Düzenli kullanım sonucunda etkisini kısa sürede görürsünüz. Cildiniz kuruysa bir kase içine 1 çay kaşığı havuç yağı, 1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı yağlı sütü katın. Bu karışımı cildinize sürün.

Havuç yağını güneşe çıkmadan bir saat önce yüzünüze sürerseniz güneşin zararlı etkilerinden cildinizi korursunuz. Cildiniz çok yağlı ve sivilceliyse havuç yağı kullanırken içine 1 çay kaşığı limon suyu katmalısınız. Cildinizi ölü hücrelerden temizler ve cilt dokusunu sıkılaştırır.

havuç yağı faydaları

havuç yağı faydaları

Havuç yağı içine bir adet yumurta akı karıştırın. İyice çırpın ve üzerine 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı katın. Haftada bir olmak üzere bu homojen karışımı temizlediğiniz cildinize sürün ve yarım saat bekletin. Cildiniz hem bebeksi görünüme kavuşur hem de cilt lekeleriniz kaybolur. Havuç yağı kullandıktan sonra cildinizi gül suyu ile temizleyin. Bitkisel yağlardan sonra cilde tonik etkisi sağlayan gül suyu sürdüğünüz zaman gözenekleriniz küçülür.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir