Kadınlar ve Makyaj İlişkisi

Hemen hemen ev hanımı ya da iş kadını bayanlar günlük makyajını eksik etmezler. Törenlerde, partylerde daha estetik ve şık bir makyaj tercih ederler. Kadınların makyaj yapma amaçları beğenilme duygusundan yola çıkıyor. Daha çok beğenilmek isteyen bayanlar partnerlerinin ilgisini çekmek için sık sık makyaj yaparlar. Kadınlar makyajlı iken kendilerine daha çok güvenirlermiş.

Bu ingilterede yapılan bir araştırmaya dayanmaktadır. Aynı zaman da bilim adamları kadınlar üzerindeki araştırmalarına göre kadınlar makyaj olmadan kendilerine güvenini kaybeder. Ayrıca beyinlerin de beğenilmeyeceklerini düşünüp kendilerine eksi puan vermektedir.

Ayrıca kadınlar zamanlarının çoğunu ayna karşısın da geçirir. Sürekli ayna karşısın da olan bayan dışına veremesede makyaj olmak istediğini düşünür ve kendini makyajlı hisseder. Bu da kadını makyaj yapmaya iter. Fakat Kadınlar makyajdan sonra pozitif düşünmeye başlarlar. Asosyal olan bayanların da sosyal hayata karıştıklarırlar. Daha çok olumlu ve iyimser düşünmeye başlarlar. Bu durumun aynısı aslın da erkekler için de geçerlidir.

dudak kalınlaştırmak

Çünkü sabah sakal tıraşı olan bir erkek traş losyonu sürdüğünde kadınların ki ile aynı hislere kapılırlar. Kadın ve makyaj ilişkisine bir diğer özellik olarak şunu ekleyebiliriz. Kadınlar makyaj yaptıktan sonra daha çekici ve seksi dururlar. Seksi çağırıştırdığını söyleyenler bile var. Çünkü kadın makyaj yaptığı zaman daha alımlı durur ve güzel durur. Bu da haliyle erkeklerin ilgisini çeker.

Erkekler de bu güzellik karşısında boş durmazlar ve bir yakınlaşma söz konusu olur. Kadınlardaki durum erkekler içinde geçerlidir. Erkeklerde traş oldukları ve traş losyonu sürdükleri zaman daha çekici durur ve bayanların bir anda ilgisini çekebilir. Sonuç olarak şunu çıkartabiliriz. Bayanlar makyaj yapmayı güzellik ve pozitif olmak için ister. Erkekler de traş olmayı yine çekici olmak ve pozitif olmak için ister.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir