Kış Bahçeleri İçin Dekorasyon Fikirleri

Tüm yazı ayrıca bahar aylarını da soğuk dahi olsa bahçede, balkonda geçirenler için içinizi huzurla dolduracak kış bahçesi tavsiyeleri derledik. Kış bahçeleri için dekorasyon tavsiyeleri cam balkonlarınız başka bir deyişle kış balkonlarınız, kış olduğu için üzerini kapattığınız teraslarınızda da kolaylıkla uyarlayabilirsiniz. Balkonlarımızı, bahçelerimizi, teraslarımızı düzenlerken en sık üzerinde durduğumuz şey barbekü ve şömine bölümüdür.

kış bahçesi dekorasyonu

 

Yaz ayında lezzetli yemekler yapmak için kullandığımız bu kısımları kışın sıcak tatlılar pişirmek, ısınmak, mükemmel sımsıcak kış kahveleri yapabilmek amacıyla kullanırız. Ilk önce bu şöminenin çevresine güzel ışıklandırmalar, meşaleler yerleştirerek hem şömine etrafını mükemmelleştirebilirsiniz hem de modern ve yenilikçi bir tasarım oluşturmanız hiç de zor değil.

Mum, bir balkonun, bahçenin ya da terasın genel anlamda tümünün vazgeçilmez dekorasyon unsurlarından birisidir. Açık bölgelerde çevresi cam kapaklarla muhafaza edilmiş kandil şeklindeki mumlar oldukça fazla kullanıma uygundur. Kapağı olmayan mum sönebilir, düşebilir sorunlu hallere neden olabilir. Fakat kandil mumlar oldukça sağlamdır.

Kış bahçeleri için dekorasyon alternatifleri içerisinde elektronik mumlar da var. Bu mumların son günlerde çıkan seçenekleri gerçek mumları aratmayacak yeterlilikte. İsterseniz de zaman kaybetmeyip onların tasarımlarına da kısa sürede bir göz atın.

kış bahçesi dekorasyon önerileri

 

Teras ve Balkonunuzu Nasıl Kış Bahçesine Dönüştürebiliriz ?

Teras veya balkon, özellikle belirtecek olursak da kışın yumuşacık minderlerle bütünleşmiş köşeler olacaktır. Bu bölgelere rahatça yayılır, sıcaklığın tadını çıkarırsınız. şayet alanınız uygun ise bu kısma mükemmel balkon koltuklarından koyabilirsiniz. şayet o denli alanınız halihazırda değil ise dahi endişelenmeyin, gene mükemmel bir çaresi bulunmakta.

O halde bu köşe bölgelere geniş minderler yerleştirerek bu alanı şark köşesi tarzında hareketlendirebilirsiniz. En gösterişli puf minderleri, tüylü ve sımsıcak battaniyelerle beraber düzenleyince işlem tamamdır!

Işıklar! En değerli ayrıntılardan biri de kış bahçelerinin aydınlatmasıdır. Sımsıcak, içten bir alan oluşturmak için ılık sarı renk tonlarında led ışıklar ile bahçe aydınlatması yapabileceksiniz. Tel kablolar üstüne sıralanan ışıklarla birlikte balkonlarınızın, bahçenizin ve balkonlarınızın istediğiniz kısmını kolaylıkla hareketlendirebilirsiniz. Türlü seçenekleri inceleyerek hangisinin size göre daha uygun olduğuna, daha fazla hangisini arzuladığınıza da karar verirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir