Kışın Banyoyu Isıtmak

Kış aylarında bazen yataktan bile kalkmak istemezken bir de soğuk bir banyoya gidip duş almanız gerektiği düşüncesi ile karşı karşıyaysanız iyice yatağa gömülmek isteyebilirsiniz.

Kışın Banyoyu Isıtmak

Kışın Banyoyu Isıtmak

Ancak birkaç pratik öneri ile size bu sorunun üstesinden gelebileceğinizi söylemek istiyoruz. Öncelikler banyonuzdaki pencereleri ya da ufak menfez denilen havalandırma yerlerini kontrol etmenizi öneririz.

Pencere çerçevesi yerleştirilirken ufak boşluklar kalmış olabilir. Bu boşluklar içerideki sıcak havayı dışarıya verip soğuk havayı içeriye alıyor olabilir. Bu boşlukları sıcak silikon yardımı ile doldurabilir ve ısı kaybını önleyebilirsiniz.

Sıcak Bir Banyo İçin

Banyo duvarlarınızı ısı yalıtımında kullanılan boyalarla boyamak da ayrı bir çözüm olabilir, hem bir değişiklik yapmış hem de banyonuzun sıcaklığını artırmış olursunuz. Öte yandan genellikle soğuk zemin olan banyolara sahip olduğumuz düşünülürse yere büyük tüylü bir paspas koymanız da ayrıca ısıyı bir nebze de olsa yükseltebilir.

Banyo

Banyo

Başka bir çözümde banyoyu hem ısıtan hem de aydınlatan özel lambalar. Bu tip lambalar yeni ve ülkemizde yaygın olmamakla birlikte yine de online sitelerde ya da bazı yapı marketlerde bulmanız mümkün olan lambalardır. Fakat bunların montajında elektrik konusunda uzman kişilerden yardım almanızı öneririz.

Kesinlikle önermeyeceğimiz şey ise banyoya elektrikli soba sokmak. Banyolar ıslak olabilir ve bu hayati tehlike doğurabilir. Ya da yangınlara sebebiyet verebilir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir