Saç Dökülmesini Önlemek İçin Tavsiyeler

Günümüzde erkeklerinde bayanlarında ortak dertlerinden bir tanesi saç dökülmeleri. Birçok nedene bağlı olarak gerçekleşebilen saç dökülmeleri artık bazı doğal yöntemlerle yavaşlatılıp hatta durma seviyesine kadar getirilebiliniyor.

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Tavsiyeler

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Tavsiyeler

Bu Önlemler Neler?

Saçlarımızın dökülmesine birçok şey neden olabilir ancak bunları en aza indirmek için biraz çabalamamız gerekiyor. Özellikle yağlı saçlarda sık sık yıkamak ve gerekiyor. Aksi halde yağlanan saçlar fazlasıyla dökülebiliyor.

Bazı doğal yöntemlerde saçlarımıza iyi gelebiliyor. Mesele saçlarınızı hırpalamadan yıkadıktan sonra hazırlayacağınız yarım fincan ılık zeytinyağıyla ya da hindistancevizi yağıyla hafifçe saç derinize masaj yapabilirsiniz.

Masaj bittikten sonra kafanızı havluyla sardıktan sonra bir saat bekleyin. Sonrasında kafanızı durulayabilirsiniz. Bu yöntem saçlarınızın daha sağlıklı bir şekilde büyümesine yardımcı olacaktır.

Tavsiye

Tavsiye

Saç dökülmelerine karşı beslenme yöntemlerinizde oldukça önemli. İçerisinde biyotin bulunan besinler saçlarınıza iyi geleceğinden bunları tüketmenizde fayda var. Özellikle bulgur, pirinç, bezelye, yulaf, mercimek, ceviz gibi besinler sıklıkla tüketmeye özen gösterin.

Ayrıca çiğ yumurta içeren yiyecekler saç beslenmenize engel olacağından bunlardan uzak durmanız gerekiyor. Pişmiş yumurta yemenizde herhangi bir sakınca yoktur ancak çiğ yumurtadan uzak durmalısınız.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir