Kol Germe Estetik Ameliyatı

Sık sık kilo alıp vermeye ya da yaşlanmadan kaynaklı kollarda zamanla sarkıntı meydana gelebilir. Bu durum kadın erkek demeden herkeste görülebilir. Kollardaki sarkıntı en çok kolun üst tarafında iç kısımlarda meydana gelir. Bu sıkıntıdan kurtulmak için en iyi yol kol germe estetik ameliyatı yaptırmaktır. Kol germe ameliyatı sade bir şekilde yapılsa da estetik yöntemi de bu ameliyatta tercih edilir.

Hastanın bir başka problemi de varsa bu ameliyat sayesinde kısa sürede kurtulabilir. Buna örnek vermek gerekirse göğüs büyütme ve küçültme ameliyatı, bacak germe ve karın germe ameliyatları da bu operasyon sayesinde gerçekleşir. Bu operasyon ile kişinin vücudunda kontur düzeltmesi yapılması gerekirse kol germe estetik ameliyatı ile gerçekleşir. Bazı hastalarda da kilo vermeye bağlı olarak yağ azalması ortaya çıkıyor. Bu durumda kol derisi aşağı sarkıyor ve yalnızca cerrahi operasyon ile gerçekleşiyor.

Kol Germe Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Kol germe operasyonu tamamen kişiye bağlıdır. Kişinin kolundaki sarkıntılık miktarı operasyonun kaç saat süreceğini belirler. Bununla birlikte operasyonda başka bir işlem yapılacaksa örneğin karın germe operasyonu da kol germe ile beraber yapılacaksa operasyon süresi uzar. Her hasta için operasyon süresi farklıdır ancak estetik operasyon süresi ortalama 1 ya da 2 saat sürüyor.

Yapışacak işlem yalnızca fazlalık derinin çıkarılması ise yarım saat kadar kısa bir süre oluyor. Fakat tüm kolda bulunan fazla yağ çekilecekse işlem daha da uzayabiliyor.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kol germe operasyonundan sonra birtakım kriterlere dikkat etmek gerekir. Eğer günlük hayatınızda spor yapıyorsanız eğer operasyon sonrasında spora ara vermeniz gerekecek. En azından 2 ile 4 hafta arası spor gibi ağır aktivitelerden uzak durmanız gerek. İyileşme aşamasında vücudu zorlayacak ağır aktivitelerden ve ters hareketlerden de kaçınmak gerekir.

Kol Germe Operasyonu Fiyatları

Kol germe operasyonu fiyatları ameliyatı yapacak hastaneye ve doktora göre, yapılacak ek estetik işlemlerine göre farklılık gösterir. Siz de https://tugbadindar.com/hizmetler/kol-germe sitesinden kol germe estetik ameliyatı hakkında bilgi alabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir