Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Püf Noktaları

Küçük yatak odaları için dekorasyon fikirleri ile siz de yatak odanızı çok daha modern ve yenilikçi tasarıma sahip bir oda haline çevirmeniz çok kolay. Yatak odalarında dekorasyon çalışmaları oldukça çok çaba gerektiren bir iş diyebiliriz. özellikle belirtecek olursak hacim olarak oldukça küçük bir yatak odasına sahipseniz dekorasyon ürünlerini olabildiğince dikkatli seçmeniz gerekecektir.

küçük yatak odası dekorasyon önerileri

Oldukça bunaltıcı bir yatak odasına sahip olmak istemiyorum diyorsanız küçük yatak odaları için dekorasyon fikirlerine göz atmalısınız.

Minimalist Mobilyalara Öncelik Verin

Minimalist mobilya modelleri son zamanlarda dekorasyon içinde olabildiğince çok tercih edildiğini görüyoruz. Siz de sade olduğu kadar bir o kadar da şık bir yatak odası tasarlamak isterseniz minimalist mobilyaları kullanabilirsiniz.

Lüzumsuz ve oldukça büyük olan mobilyaları deneyerek yatak odalarınızı daha boğucu bir alana çevirmeniz içten bile değil. Bu yüzden gerek olmayan hiçbir mobilyayı satın alıp kullanmak yerine daha küçük ve ergonomik eşyaları kullanabilirsiniz.

küçük yatak odası dekorasyon tavsiyeleri

Bazalı Yataklar Depolama İçin Harika Bir Çözüm

Yatak odanız içerisinde fazla elbiselerinizi saklamak için fazladan bir gardolaba artık ihtiyacınız kalmayacak dersek ne dersiniz. Nevresim gibi saklamak isteyebileceğiniz eşyalarınızı yatağınızın altına yerleştirebilirsiniz. Bazası olan yataklar sizleri depolama probleminden büyük oranda kurtarabilir.

Benzer şekilde altında çekmece olan yeni bazalarda depolama ve saklama bölümleri için en en uygun mobilyalardan biri olarak öne çıkıyor.

Yuvarlak Hatlı Mobilyalar Konforu Sağlıyor

Yataklar, komodinler ve gardroplar yuvarlak hatlara sahip olursa çok daha iyi olacaktır. Bununla birlikte tasarımı ile daha soft bir hava oluşturacaksınız. Yuvarlak kesimli mobilyalar çok daha geniş ve çok daha ferah ortamlar oluşturacaktır.

Açık Gardırop Modelleri Evinize Yeni Bir Hava Katacak

Gardıroplar genellikle evlerde en geniş alana sahip olan mobilyalardan biri olarak öne çıkıyor. Buna alternatif olarak açık raf sistemi sayesinde kıyafet odası oluşturabilirsiniz. Küçük yatak odalarının tüm duvarlarını değerlendirebilmek için açık raf sistemleri en ideal seçimlerden birisidir. Hem de gardolapların bunaltan havasından açık raf sistemi sayesinde daha ferah mekanlar oluşturabilirsiniz.

Ekonomik olmasının yanında kurulumu da kolay olması ile açık raf sistemleri ile küçük yatak odalarınızı çok daha canlanmış birer yaşam alanına çevirebilirsiniz.

Duvarlardaki Raflar İle Farklı Tarzı Yakalayın

Yatak odalarının içinde kitabınız da yer alsın isterseniz yatak başlarında kullanabileceğiniz raf sistemleri ile kitaplarınızı da yatak odanız içerisinde kullanabilmeniz mümkün.

Makyaj Masalarına Veda Edip, Raflara Yer Açın

Oldukça büyük olan bir makyaj masası küçük ölçülerdeki yatak odalarınızı çok daha fazla dar bir alana dönüştürecektir. Bu yüzden yalnızca geniş bir raf ile kendi boy seviyenize uyumlu bir duvara makyaj masanızı sabitleyebilirsiniz. Rafın üstüne de yalnızca ayna koyarak oldukça şık ve bir o kadar sade bir makyaj masası oluşturabilirsiniz.

Yatak Odasında Ayak Ucunuzu Kullanın

Yatakların uç kısımları genelde değerlendirilmez. Fakat şık bir raflı puf ile yatak uçlarınızı değerlendirmenizde fayda var. Hem de bunu yalnızca ahşap kasalar sayesinde bile yapabileceksiniz. Sade olduğu kadar bir o kadar da şık bir raflı puf ile küçük yatak odalarınıza daha ergonomik bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Komodinler Yerine Raflara Öncelik Verin

Komodinler küçük yatak odalarında hareket edeceğiniz alanı oldukça kısıtlayan mobilyalardan biri olarak öne çıkıyor. Bu yüzden komodin seçmek yerine baş ucunuza uygun ölçülerde ergonomik raf sistemleri kurarak kullanım alanından rahatlıkla tasarruf edebilirsiniz. Fakat başucu için tercih edeceğiniz rafların uç noktaları ve köşe kısımlarının sivri olmadığına da dikkat edin. Hem de raf komodinler ile birçok aksesuarınızı da bu alanlara yerleştirebilirsiniz.

Yatağı Nereye Koyduğunuz Çok Önemli

Genelde yatak odalarında en sık yapılan yanlışlardan biri yatağı ortaya gelecek şekilde koymaktır. Genelde yatağı ortalı olarak yerleştirdiğinizde o alanı hayal ettiğiniz gibi kullanamazsınız. Bu yüzden aydınlık alan tarafa yatağı sabitleyerek kalan bölgesi makyaj odası ve elbiselerinizi yerleştirmek için kullanabilmeniz mümkün.

Sarkıt Lambalar Farklılığı Sağlıyor

Büyük lamba modelleri kullanmak yerine sarkıt lamba modelleri deneyerek odayı mevcut halinden çok daha büyük yansıtabilirsiniz.

Bol Ayna Kullanımı İle Derinliği Yakalayın

Küçük bölgeler için ayna kullanımı bir illüzyon hissi yaşatır. Duvarlarda tercih edeceğiniz aynalar ile küçük olan yatak odalarınızı daha büyük yansıtabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir