Meme Faresi Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir?

Meme faresi her 100 kadının 10 tanesinde görülen bu hastalık maalesef gençlerde daha yoğun görülüyor. İyi huylu meme tümörleri olarak da tanımlanan bu meme faresi 15-30 yaş arası grupta sık görülen bir durum.

meme faresi

meme faresi

Kişiden kişiye farklı özellikler gösteren bu tümörler tek ya da daha fazla olabilir. Doktor tarafından yapılan elle muayene esnasında fark edilen meme faresine kesin tanı ancak biyopsi sonucunda konulabilir.

 Meme Faresi Tedavi Yöntemleri

Kesin tedavi yöntemi kitlenin cerrahi yöntemle alınmasıdır. Ama bu yöntem bazı olumsuzlarından dolayı pek fazla tercih edilmez. Ameliyatsız tedavi yolları 2 gruba ayrılır. Birincisi meme faresini meme içinde tahrip edip küçülten kriyoablasyon ve hayfu tedavisi. İkincisi ise meme farelerini parçalayıp dışarı atan bles, vakum ve biyopsi sistemi gibi tedavi yöntemleridir.

meme tümörü

meme tümörü

Siz de kendinizde meme faresi gibi bir durum olduğundan şüphelendi iseniz hemen doktorunuza başvurmalı ve gerekli tedbirleri almalısınız. Tedaviden önce bulunan bu kitleye dair sonuçlar alınmalı ve tanı koyulmalıdır. Bu nedenle uzman bir doktora danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

meme hastalıklarıyla mücadele

meme hastalıklarıyla mücadele

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir