Mutfak Halısı Nasıl Seçilmeli?

Mutfakların zeminleri yağlanan, asitli ve leke bırakan yiyecekler sebebiyle çabuk kirlenebilen zeminlerdir. Bu sebeple mutfak halısı seçimi yaparken koyu renkli ve kiri daha az tutan ve gösteren modelleri seçmelisiniz. Seçiminizi yaparken kısa tüylü halılar seçerseniz temizlik konusunda biraz daha uğraşmanız gerekebilir. Tüylü halılar arasından yemek kırıntıları temizleyebilmek sizi biraz zorlayabilir.

2015 mutfak halısı

2015 mutfak halısı

Mutfak içerisinde sürekli olarak hareket halinde olacağınızdan dolayı zemin üzerinde kaymayacak ve sağlam duracak olan halıları seçmelisiniz. Kaymayan yapıya sahip halılar kullanırsanız kayarak düşme risklerini ortadan kaldırmış olursunuz.

Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Dekoratif özelliklere sahip bir halı seçmek istiyorsanız mutfakta yer alan dolapların renkleri ile uyumlu olan halılar seçebilirsiniz. Sofistike ve çarpıcı tasarımlara sahip halıları geniş bir mutfağınız var ise kullanabilirsiniz.

halı

halı

Eğer ufak bir mutfağa sahipseniz daha sade ve kolay temizlenebilen halıları kullanmalısınız. Ayrıca halı seçiminizi yaparken duvar rengi, mutfak dolaplarının rengi ve mobilyalarınızın renkleri de önemlidir. Uyumlu renkler yaratarak mutfak halısı seçerseniz daha şık bir mutfak elde edebilirsiniz. Halınızı alıp kullanmaya başladıktan bir zaman sonra İzmir Halı Yıkama firmasından yıkama hizmeti alabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir