Çocuğunuz Diş Muayenesinden Korkmasın

Çocuklar için, ağız ve diş sağlığı çok önemli bir konudur. Yolun başında alınacak olan tedbirler, ileriki yıllarda sıkıntıların daha az olmasına neden olacaktır. Bu noktada ebeveynler olarak sizlere büyük görevler düşüyor. Telkinleriniz ve çizeceğiniz rota, çocuklarınıza kılavuz olacaktır. Sizin doğru bir plan ve program tasarlamanız, onun sağlığı açısından önem teşkil eder.

diş muayenesi

diş muayenesi

Korkudan Arındırılmış Bir Psikoloji Hazırlayın

Ağız ve diş sağlığında ilk adım olan diş muayenesi, çocuklar için korkulu rüyadır. Bu rüyanın korkudan daha çok rahatlığa geçmesi için, siz ebeveynlere büyük görevler düşüyor. Bu görevler arasında, onu korkutmamak ilk sırada yer alıyor. Orada sana iğne vuracaklar gibi cümleler kurmak yerine, onu rahatlatacak ifadelere yer vermeniz gerekiyor.

muayene

muayene

Muayene sonrasında, ağrılarından kurtulacaksın gibi bir ifade, onun rahatlamasına neden olacaktır. Korkutmak, başka ifadeler kullanarak bu korkuyu derinleştirmek, sadece sıkıntı yaratacaktır. Bu tür olumsuzluklara mahal vermemek için, yapılması gereken tek şey, korkudan arındırılmış bir psikoloji çocuğa sunmak olmalıdır. Bu tür bir ortam, sizlere de huzur verecektir.

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir