Mutfak Yaşamınızı Kolaylaştıracak Pratik Dekorasyon Fikirleri

Yaşamınızı kolay bir hale getirmek, mutfağınızı daha ergonomik ve derli toplu hale getirmek için mutfak dekorasyonu hakkında kolay fikirler üretemiyorsanız veya bambaşka fikirler aramaktaysanız, internet gibi bir okyanus ile bir çok farklı düşünce bulabilir ve bu fikirlerin nasıl yapıldıklarını gözlemleyerek sizde kendi mutfağınıza uygulayarak tecrübe edinebilirsiniz. Bir çok şeyi satın alıp kullanmak yerine evde yer alan ekipmanları değerlendirip kullanarak, biraz emek vererek kendiniz ergonomik aksesuarlar yapabileceksiniz

Baharat Tezgahları

Mutfak dolaplarının az tercih edilen bölümlerine, ocağa yakın bir duvara veya bir çekmeceye baharat kavanozlarının boyutunda bölmeler hazırlayarak mutfak tezgahınızın daha derli toplu ve ferah gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Çekmeceyi Düzene koyma

Mutfak çekmecelerini düzenlemek pratik gözükse de, uygulanan tertip bir anda kontrolden çıkabilir, şuan mutfak çekmeceleri için tür tür aparat bulma şansınız vardır bunları dilerseniz hazır alabilir veya benzerlerini yapabileceksiniz, Çekmecelerin içlerini bölümlere ayırarak ekipmanları büyüklük ve kullanım sıklığına göre yerleştirirseniz önemli oranda yer kazanabilirsiniz.

Derli toplu Kilerler

Kiler olarak düzenleyebileceğiniz bir kısım varsa, muhtelif boyutlardaki raflarla ve çekmeceli veya bölmeli dolaplar ile ürünlerinizi türüne göre ayırarak organize etmenize faydası olur, bu yolla hazırlanmış bir kilerde, ihtiyaç duyduğunuz çok gerekli malzemeyi aramadan bulmanız kolaylaştırır.

Boş Duvarlar

Mutfağınız büyükse ve yeterince kullanım alanına sahipseniz duvarlarınıza muhtelif aksesuarlar ile veya renkler uygulayarak bambaşka bir hava ekleyebilirsiniz, ancak mutfağınız dar ve kullanım alanınız yetmiyorsa, boş duvarlara muhtelif boyutlarda ve yüksekliklerde raflar yaparak kavanozlarınızı, baharatlarınızı, elektrikli mutfak aletlerinizi veya tencerelerini koyabilirsiniz. Mıknatıslı aparatlar ile bıçaklarınızı duvara asabilirsiniz böylelikle her vakit elinizin aşağısında olurlar.

Mutfak Dolapları

Mutfak dolaplarının kapaklarının içe bakan kısımları da en ölü bölgeler içerisinde yer alıyor, bu bölgelerde birkaç işlemle kullanmak mümkün işe fayda bölgeler haline dönüşebilir, kapakların iç kısımlarına küçük raflar yaparak baharat kavanozlarını, kutulu ürünleri koyabilir ve bu yolla hiç kullanılmayan mekanlardan yer kazanırsınız. Birkaç malzeme ile kendiniz tencere kapakları için bölümler oluşturabilirsiniz, lavabo aşağısında duran temizlik malzemelerini bu alanlara kaldırarak oldukça değerli ölçüde alan kazanabilirsiniz.

Mutfak Kapıları

Küçük mutfaklar için kapılar bir işkence aracına dönüşebilir. Bu sebepledir ki klasik ahşap veya pvc kapıları ortadan kaldırarak, sürgülü kapılar ya da paravan kapıları kullanılabilir. Ek olarak boncuklarla bambaşka şekillerde geliştirilmiş kapı perdeleri de ortamı renkli hale getirmek ve alan kazanmak için kullanılabilir. Ayrıca kendiniz biraz vakit ayırarak istediğiniz şekillerde ve renkler arasında bu boncuk perdelerden yapabileceksiniz.

Mutfak Aydınlatması

Aydınlatma her ev için oldukça değerli ayrıntılardan bir tanesidir. Doğru aydınlatma uygulayabilirseniz, mutfağınız ferah bir hava kazanabilir. İhtiyacınız olan, şık tercih edilen ve karanlık kalan alanlara doğru aydınlatmalar yerleştirilirse, mutfağınız için güzel bir tasarım elde edersiniz, ek olarak daha çağdaş bir stil oluşturursunuz.

Mutfak için kolay fikirler, biraz düş gücü ile yüksek oranda güzel ve renkli olur. Biraz araştırarak sizde mutfağınızı yüksek oranda ergonomik ve derli toplu hale sokabilirsiniz

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir