Protez Tırnak ve Kalıcı Oje Nedir?

Tırnaklarımızın hoş ve bakımlı durması şahsi bakımımızın değerli vazgeçilmezi. Bakımlı ve zarif görünümlü tırnaklar tüm dikkati üzerine toplar ve keyifli hissettirir. Tırnaklara bakım yapmak her vakit basit olmuyor. Günümüz hayatının telaşından tırnaklarımıza ihtiyacı olan değeri göstermeyebiliyoruz. Bu hususta kalıcı oje ve protezler imdadımıza yetişiyor.

protez tırnak ve kalıcı oje

Son günlerde isimlerini oldukça fazla işittiğimiz bu uygulamalar vasıtası ile geniş zamanlı zarif ve bakımlı tırnaklar imkansız olmaktan çıkmaktadır. Bu yazımızda sizin için kalıcı oje ve protez tırnak hususunda bilgi sağladık, değişik hususlarını belirttik ve en çok tercih edilen modellerden söz ettik.

Protez Tırnak ve Kalıcı Oje Farkı

Protez tırnak doğal tırnağın üstüne anlamlı bir programla tırnak ilave etme uygulamasıdır. Kalıcı oje uygulamasındaysa tırnak ilave etme olayı gerçekleşmez, anlamlı bir oje sürme yöntemiyle yaklaşık 1-1,5 ay kadar sağlamlıkta ojeli tırnaklara erişilir.

Protez Tırnak Nedir, Nasıl Yapılır?

Tırnaklar üzerinde koruma etkili malzemeler kullanılarak gerçekleştirilir. Bununla birlikte tırnağa uzun vadeli kuvvetli ve bakımlı bir tasarım sağlar. Protez tırnak işleminin 3 değişik türü bulunmaktadır. Bu türler jel, dipping ve akrilik tırnak. Bu türlerin değişik kolaylık ve zorlukları vardır.

1- Akrilik Tırnak

Akrilik tırnak akrilik sıvısı ve toz tercih edilerek yapılır. Sonrasında tırnak ultraviyole aygıt altında durarak sert hale gelir. Akrilik tırnak, bizim kendi tırnağımızın benzeri diye adlandırılabilir. Akrilik tırnak programı kırılmalara meyilli, zayıf tırnaklara sahip olan bireyler için idealdir.

Sağlam ve uzun ömürlü tırnaklara erişmenizi sağlayacaktır. Eksi yönleri ise diğer protez tırnak seçeneklerine yönelik olabildiğince az doğal durması ve sökülmesinin oran olarak güç ve tırnak adına hasar verici olması gerektiğidir. Protez tırnaklar düzgün bakım yöntemleriyle 2-3 ay kullanmak mümkün.

2-Jel Tırnak

İkinci protez tırnak türü ise jel tırnak. Bu kullanım tırnakta doğal, hijyenik ve bakımlı bir tasarım sağladığını iddia ediyor. Dayanıklı ve kuvvetli tırnaklara sahip şahıslara uygulanmaktadır. Jel tırnaklar akrilik protez tırnakların tam aksine orijinal tırnağımızın benzeri değildir. Jel kullanım esnasında anlamlı bir jel tercih ediliyor.

Bu jel özel ışınlar vasıtası ile kurutulmaktadır. Bu işlemin üstünlüğü akrilik tırnağa yönelik çok daha ince bir halde olması, doğal konumlanması ve tırnağa oldukça fazla hasar sağlamamasıdır. Ancak jel tırnakların da söküldüğünde doğal tırnak adına hasar verici olma ihtimalini es geçmemek lazım.  

Bu istenmeyen durumlardan etkilenmemek adına el ve tırnaklarınızı nemlendirmeniz gereklidir. Jel tırnağını düzgün bakım yöntemleriyle bir ayı geçkin zaman kullanabilirsiniz.

protez tırnak ve kalıcı oje nedir

3- Dipping Tırnak

Bu kullanım akrilik toz pudra tercih edilerek takma tırnağın yapıştırılması ile hazırlanıyor. Bu seçenekte bir tırnak modeli tercih ediliyor ve tırnağa koyuluyor. Akrilik protez tırnak işleminden farklı tarafı ise akrilik sıvıdan yararlanılmaması. Dipping protez tırnak programı tırnaklarda daha mat tasarım oluşturmak için tercih ediliyor.

Protez Tırnak İşlemi Ne Kadar Sürede Yapılır?

Protez tırnak uygulamasının zamanı yaklaşık olarak 50 dakika ve 2 saat içerisinde değişebiliyor.

Kalıcı Oje Nedir, Nasıl Uygulanır?

Kalıcı ojeler günümüz hayatının koşturmacasından oje sürmeye, manikür yapmaya vakit ayıramayan ve seyahate çıkan bireyler için uygun. Her vakit tercih ettiğimiz ojeler sökülmeye ve tatsız görüntüye sebebiyet veriyorlar.

Bu sebepledir ki ojemizi devamlı yenileme gereksinimi duymaktayız. Kalıcı ojeler bu meseleye çare sunuyor ve tırnakta fazla zaman hasar vermeden durabiliyor. Bunun dışında tırnaklar bu işlemde zarara uğramayacaktır. Kalıcı oje programı UV ışınları ve özel ekipmanlar tercih edilerek hazırlanıyor.

Bu ışınlar sebebiyle ojenin kalıcılık seviyesi yükseltiliyor. İşlemi kolaylıkla aktarmamız gerekirse eğer ojenin tırnağa yapıştırılarak sonrasında kurulama aşamasına girdiğini söyleyebiliriz. Kalıcı ojeleri düzgün bakım yöntemleriyle yaklaşık olarak elde 2-3 hafta, ayaktaysa 1 ay tercih edebilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir