Sinir Sisteminizi Koruyun!

Bedenin yönetici ve en önemli sistemlerinden biri olan sinir sistemi hem ruhsal hem de bedensel sağlık bakımından büyük bir önem teşkil ediyor. Sağlıklı bir sinir sistemi için sağlıklı bir beyne sahip olmak şart. Peki, beyin sağlığımızı nasıl koruyabiliriz?

Beyninizi Genç Tutmak için Öneriler

 Sinir Sisteminizi Koruyun! Sinir Sisteminizi Koruyun!

Sinir Sisteminizi Koruyun!

İlerleyen yaşlarda bile genç bir beyne sahip olmak sizin elinizde. Araştırmalara göre beslenme egzersizlerle beyninizi geliştirebilir ve sinirlerinizin eskimesini engelleyebilirsiniz. Sağlıklı beslenmek ise bunların en başında geliyor.

  • Beyin sağlığınızı korumak için bol bol balık tüketin. Omega-3 içeren deniz ürünleri beyin sağlığı üzerinde oldukça olumlu etkiler yaratıyor. Özellikle ton balığı ve sardalya gibi deniz ürünlerinde bulunan Omega-3 beyinde mucizeler yaratabiliyor.
  • Lavanta kokusunun beyin üzerinde olumlu etkiler yarattığı araştırmalarla kanıtlanmış bir durum. Uyuduğunuz odada lavanta bulundurmak, hem rahat bir uyku süreci geçirmenizi sağlıyor hem de beyin üzerindeki konsantrasyon mekanizmasını iyileştiriyor.
  • Geceleri en az 7-8 saat uyku uyumanız öneriliyor. Daha az uyku beyni yoruyor ve vücut için salgılanması gereken hormonların yeterli derecede salgılanmamasına neden oluyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir